Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Perret přidá pod Bílou věží další dva roky, Hradec se dohodl i s dalšími hráči

8. 2. 2023

page.Name
Ani na začátku února nepolevuje hokejový Hradec v tvorbě kádru na příští ročník a pojistil si další hráče. Tím nejvýraznějším je bezpochyby francouzský útočník Jordann Perret, který se dohodl na novém kontraktu trvající dva roky. Na stejné období podepsal i talentovaný Kryštof Ouřada, jenž prožívá parádní období v partnerském Kolíně. Právě v prvoligovém klubu pak Mountfield uplatnil i opční právo u pěti hráčů.

Perret začínal nejprve svoje angažmá v české extralize v Pardubicích, od sezony 2019/20 je ale stálicí hradecké sestavy.

Navíc rostl nejen herně, ale i po stránce produktivity, přičemž při loňském tažení zapsal svoje extraligové maximum, v 54 duelech měl bilanci 14+13, navíc se s francouzskou reprezentací podíval i na mistrovství světa.

Přestože byl letos dlouho mimo sestavu kvůli zranění a naskočil jenom do 18 zápasů, nastřílel čtyři branky a na dalších devět nahrál.

„Jordann je náš velmi důležitý hráč, což dokazuje každou sezonu. Naše snaha byla udržet ho i na další období. I když byla jednání poměrně dlouhá, nakonec jsme se na všem shodli a Jordann zde pokračuje, za což jsme rádi,“ komentuje podpis nového kontraktu Aleš Kmoníček, generální manažer hradeckého klubu.

Smlouvu na stejnou délku dostal i Kryštof Ouřada, který sice začínal s hokejem na severu Čech, přes Prostějov se ale dostal až do Kolína, kde již loni odehrál celkem 16 utkání.

Průlomový ročník je však pro něj až ten současný, s bilancí 17+11 je nejlepším střelcem Kozlů, navíc je druhý nejproduktivnější hráč týmu. Navíc si připsal i první extraligový start v hradeckém dresu.

„Kryštof zaznamenal v letošní prvoligové sezoně poměrně velký progres. Tvrdě na sobě pracuje a patří k nejdůležitějším a nejproduktivnějším hráčům Kolína. Jeho výkony nás přesvědčily a výsledkem je podpis dvoucestného kontraktu na další dva roky,“ říká k Ouřadově podpisu Kmoníček.

Na pět dalších hráčů v Kolíně pak bylo uplatněno opční právo do dalšího ročníku. Jedná se o brankáře Tomáše Sajdla, obránce Jakuba Naara a trojici útočníků Kryštof Lang, Matěj Morong a Daniel Šedivý.

„Po dohodě s naším trenérem v Kolíně Honzou Šťastným jsme uplatnili opční právo na zmíněné hráče. Všichni se prosadili v Chance lize, patří ke stabilním členům kolínského mužstva. Pevně věříme, že mají potenciál se neustále zlepšovat a v případě kvalitních výkonů se podívat i do našeho A-mužstva,“ uzavírá Kmoníček.

Tomáš Kalas, mountfieldhk.cz
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček | Mountfield HK