Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradecké lvice a získaly rekordní 15. titul

16. 4. 2021

page.Name
Do třetího dějství dnes vstoupilo finálové utkání mezi basketbalistkami ZVVZ USK Praha a Sokolem Hradec Králové. Stejně jako v předchozích utkáních i do třetice zvítězily pražské svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové, tentokrát 105:66. USK tak získalo rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonalo Žabiny Brno.

Pražské basketbalistky v soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě. USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 218 utkání a přemožitelky nepoznal osmou celou sezonu v řadě. Hradecké lvice vyrovnaly stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Nejužitečnější hráčkou finálové série byla vyhlášena americká pivotka USK Brionna Jonesová. Ve posledním utkání ovládla střelecké statistiky s 22 body a přidala sedm doskoků. Východočešky držely krok do 3. minuty, kdy srovnaly stav na 6:6, potom ale následovala čtrnáctibodová šňůra Pražanek. Tu načala kapitánka Kateřina Elhotová, který ji také zakončila dvěma trojkami. Celkem proměnila tři během 169 sekund a rozjela další trhák snížení na 13:20.

Náskok USK narostl 55 sekund před koncem prvního poločasu už na rozdíl 28 bodů. Dvouciferný počet měly na kontě už v polovině utkání Jonesová (18 bodů), Elhotová (11) i Tereza Vyoralová (10). Ve třetí čtvrtině se dvakrát díky Veronice Voráčkové a jednou díky Anastasiji Kovtunové dostaly Pražanky na rozdíl 30 bodů, nic platné mezitím ve snaze o korekci skóre nebyly hostujícím hráčkám trojky Kláry Marečkové a Simony Fišerové během 35 sekund. Po porážkách o 32 a 33 bodů z prvních dvou duelech bylo brzy jasné, že nejenže bude i po třetím finále svítit na straně USK trojciferné skóre, ale bude to i nejvyšší výhra série.

ČTK
Ilustrační foto: hradeckelvice.cz