Středa

29. listopadu 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Královští sokoli museli odložit další zápas. Lvice představily posilu

7. 11. 2021

page.Name
Kvůli výskytu nákazy koronavirem basketbalisté Hradce Králové neodehrají ani nedělní zápas s Ústím nad Labem. Královští sokoli už v týdnu neodcestovali k utkání v Brně, jelikož část týmu se musela z rozhodnutí krajské hygienické stanice uchýlit do domácí karantény. Naopak hradecké Lvice si v nejvyšší soutěži připsaly hladkou výhru nad Slovankou.

Před nedělní domácí dohrávkou 12. kola NBL proti Ústí nad Labem mají čtyři hradečtí basketbalisté pozitivní test na covid-19 a jsou v karanténě, další je nemocný a léčí se antibiotiky, proto by Královští sokoli nedali do kupy potřebný minimální počet sedmi hráčů. Utkání se Slunetou tak muselo být odloženo. Nový termín bude určen.

„Bohužel nás v dobře rozjeté sezoně postihla covidová nákaza. Nebyl to jednoduchý týden s nejistotou, kdo bude moct hrát a kdo ne. A zda vůbec budeme schopni k dalšímu zápasu nastoupit. Vedení soutěže v pátek rozhodlo, že se nedělní utkání odehraje. To jsme však ještě neměli výsledky všech testů. K dnešnímu dni máme šest zdravých hráčů," uvedl trenér Lubomír Peterka na klubovém webu. Hradečtí basketbalisté, kteří dosud v nejvyšší soutěži nasbírali shodnou bilanci pět výher a porážek, kvůli výskytu nákazy koronavirem nehráli již ve středu v Brně. 

„Situace nás mrzí. Nekomplikuje se to jen nám, ale i Ústí a Brnu, kterým se přeloží zápasy. Ale covidová situace se zhoršuje všude kolem nás. Nezbývá nám nic jiného, než se s tím poprat," dodal Peterka s tím, že další ligový zápas má jeho tým na programu v sobotu na palubovce USK Praha.

Slovinská posila přispěla k výhře Lvic

Naopak do ligových bojů zasáhly basketbalisty. Hradecké Lvice si na domácí palubovce smlsly nad Slovankou. Tým trenérky Romany Ptáčkové v dohrávce 3. kola Ženské basketbalové ligy porazil mladoboleslavského soupeře 79:50. První duel v hradeckém dresu odehrála nová posila - Slovinka Elma Dautovićová, která se na výhře podílela 11 body. O šest více jich zaznamenala nejlepší střelkyně zápasu domácí Pamela Therese Effangová.

Dvacetiletá Slovinka Elma Dautovićová naposledy oblékala dres španělských klubů Juventut Badalona a CB Spar Gran Canaria. „Basketbal je mojí láskou a vášní už od dětství. Doufám, že s novým týmem vyhrajeme spoustu zápasů," povídala pro klubový web Lvic před utkáním.

Plány má smělé. „Mým cílem je skončit tuto sezónu první. Vím, že USK Praha je euroligový tým, který je velmi těžké porazit, ale pakliže se tvrdě dře a přidá se vášeň, je možné cokoliv. Jsem tu, abych pomohla týmu a stejně tak proto, abych se něco naučila od ostatních hráček. Chci, abychom hrály pěkný basketbal," dodala Dautovićová.

Slovinská reprezentantka si Hradec hned oblíbila. Všichni říkají, že je Hradec Králové malé město, ale pro mě je hrozně velký, protože pocházím z daleko menšího města. Hradec se mi líbí, má pěknou historickou část, jsou tu muzea, kostely a galerie a nejvíce si pochvaluji centrum s mnoha restauracemi. Já totiž  miluji jídlo," svěřila se Elma Dautovićová, jež pochází z městečka Trbovlje. 

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Královští sokoli, hradeckelvice.cz