Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Královští sokoli na favorita neměli, zničil je švédský obr

6. 12. 2021

page.Name
Zaskočit favorita se basketbalistům Hradce Králové nepodařilo. Královští sokoli prohráli v zápase 16. kola NBL s druhou Opavou 77:101 a v tabulce vypadli z nejlepší osmičky na deváté místo. V domácí hale v Třebši je pod oběma koši ničil zejména dvoumetrový švédský pivot Mattias Markusson.

Hradečtí basketbalisté v souboji s favoritem nezachytili začátek zápasu 16. kola NBL a špatný vstup do utkání už nedohnali. Opavu táhl hlavně švédský střelec Mattias Markusson - 220 centimetrů vysoký pivot měl velký podíl podíl na tom, že Královští sokoli prohrávali po čtyřech minutách 2:14.

„Chtěli jsme být těžším soupeřem, ale vůbec jsme nezachytili úvod zápasu a Opava si postupně vybudovala bezpečný náskok," přiznal pro klubový web trenér Lubomír Peterka.

Kooperativa NBL - 16. kolo:

Královští sokoli Hradec Králové – BK Opava 77:101 (16:24, 38:54, 52:76). Nejvíce bodů: Pešaković 20, Pavlović 13, Peterka 12, Vujović 9 - Markusson 22 (14 doskoků), Švandrlík 16, Kouřil 12.  

Srbská dvojice v hradeckých službách Nikola Vujović a jeho jmenovec Pešaković, jenž byl s 20 body a 7 asistencemi nejlepším hráčem domácích, zaveleli ke stahování manka, ale švédský obr Markusson ještě do přestávky obrat ve skóre nepřipustil, naopak Opavští odskočili na 38:54.

„Hosté byli dnes lepší, lépe zápas začali a my jsme nedokázali odpovědět. Snažili jsme se dostat zpátky do utkání, ale nepodařilo se nám to. Hosté měli hodně útočných doskoků, na těch jsme prohráli. To je vše," řekl Nikola Vujović, autor 9 bodů a 8 doskoků. 

Ve druhé polovině už se zápas dohrával, byť se Královští sokoli snažili, na vicemistra neměli, nakonec prohráli 77:101.

„V průběhu zápasu jsme měli pár dobrých okamžiků, ale bohužel na takový tým to nestačí. Musíme ještě víc potrénovat, protože po covidu ještě nemáme úplně formu a Opava hrála dneska velmi dobře. V podstatě nám nedala moc šancí,” dodal trenér Peterka. 

Královští sokoli po prohře s Opavou vypadli z nejlepší osmičky nejvyšší soutěže, jsou devátí, a rádi by se na příčky znamenající play off zase vrátili. V dalším kole přivítají v sobotu 11. prosince v Třebši tým Děčína (18.00).

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Královských sokolů