14°

Hradečtí narozeninovou party Nymburku nepokazili

24. 3. 2022

page.Name
Střelecky nepropadli, přesto basketbalisté Hradce Králové na favorizovaný Nymburk nestačili. Královští sokoli prohráli v utkání 11. kola NBL na palubovce mistrovského celku 83:110, když propadli jen ve druhé čtvrtině, v níž si domácí vypracovali rozhodující náskok.

Basketbalisté Hradce Králové se snažili velkého favorita potrápit, ale od úvodních minut utkání 11. kola NBL bylo jasné, že mistrovský Nymburk si další vítězství ve skupině A1 vzít nenechá. Zápas se nesl v duchu oslav 40. narozenin Petra Bendy, nestárnoucího hráče domácích. Středočeši si tak narozeninovou party zkazit nechtěli.

„Proč je Petr Benda ještě schopný hrát na takové úrovni? Je to bezesporu dané tím, jak se stará o svoje tělo a také vrozenými faktory. Na Petrovi je vidět, že má svoje tělo ještě plně funkční, a proto si myslím, že ještě nějaký rok natočí. Pochopitelně mu přeju, aby ještě dlouho brázdil naše palubovky,“ vyjádřil se k nymburskému basketbalistovi hradecký trenér Lubomír Peterka.

Od začátku oba týmy začaly uvolněně, přesně střílely a body narůstaly. Královští sokoli drželi s favoritem krok a po první čtvrtině ztráceli jen sedm bodů (26:33). Jenže do přestávky se Východočeši trefili už jen za devět bodů, zatímco domácí přidali 26 bodů a vypracovali si rozhodující náskok (59:35).

„My jsme měli dobrý vstup do zápasu, ale druhá čtvrtina rozhodla o konečném výsledku. Nymburk na nás přitlačil, my jsme se nemohli vůbec prosadit. Nefungovalo to dobře ani v obraně. V tomto hracím období bylo vidět, že je Nymburk někde jinde,“ přiznal trenér Peterka.

Zbytek zápasu navázal na úvodní desetiminutovku. Oba týmy se střelecky prosazovaly a atakovaly 200 bodovou hranici. Ve druhém poločase to bylo v podstatě vyrovnané. Myslím, že se diváci bavili, protože viděli povedené akce na obou polovinách,“ poukázal Peterka.

V dalším utkání basketbalisté Hradce Králové, kteří zůstali v tabulce na sedmém místě, přivítají v sobotu 26. března v tabulce druhou Opavu (18.00, Třebeš).

NBL – nadstavbová skupina A1, 11. kolo:

ERA Basketball Nymburk – Královští sokoli Hradec Králové 110:83 (33:26, 59:35, 81:62). Body: Kovář 18 (14 doskoků), Ross 17, Harding 15, Kříž 13 (11 doskoků a 6 asistencí), Váňa 13, Hruban 10, Routt 8, Gak 7, Palyza 3, Benda 2, Rylich 2, Tůma 2 – Pavlovič 18, Šoula 12, Škranc 12, Sedmák 11. Trojky: 9:10. Trestné hody: 17/15 – 33:25. Fauly: 30:20. Doskoky: 57:27. Diváci: 440.

1. Nymburk 32 31 1 3198:2477 96,9
2. Brno 32 22 10 2700:2550 68,8
3. Opava 32 22 10 2818:2466 68,8
4. Kolín 33 17 16 2895:2972 51,5
5. Ústí nad Labem 33 17 16 2656:2693 51,5
6. Pardubice 32 16 16 2684:2652 50,0
7. Hradec Králové 33 14 19 2634:2862 42,4
8. USK Praha 33 13 20 2824:2911 39,4