14°

Oslabené Lvice prohrály i potřetí. O titul si zahrají Žabiny

31. 3. 2022

page.Name
Je dobojováno. Do hry o titul v Ženské basketbalové lize postupují Žabiny Brno, které porazily Sokol Hradec Králové 84:57, vyhrály i třetí utkání a v nejkratším možném čase ukončily semifinálovou sérii. Lvice však nastoupily do posledního zápasu na jihu Moravy značně oslabené a byť podaly statečný výkon, na vítězství nedosáhly. Nyní je čekají zápasy o třetí místo s KP Brno.

Třetí utkání semifinále play off bylo jasné od úvodních minut. Basketbalistky Sokola Hradec Králové totiž nastoupily v hale Rosnička značně oslabené a Žabiny Brno toho dokázaly plně využít k hladkému vítězství 84:57. Jihomoravský tým vyhrál sérii 3:0 na zápasy, Lvicím oplatil loňské vyřazení ze stejné fáze soutěže a utká se o zlaté medaile. Východočešky si zahrají o třetí místo, kde je čeká druhý brněnský celek KP, který v souboji s mistrovským USK Praha prohrál 0:3 na zápasy.

Lvice v zápase dělaly, co mohly, ale absenci podkošových hráček Simony Fišerové, Kláry Marečkové a Kláry Vojtíkové nahradit nedokázaly. „Nastoupily jsme bez tří hráček, což je znatelná ztráta, se kterou jsme se do určité míry zvládly poprat a do určité ne. Myslím si, že jsme bojovaly obstojně na to, v jaké jsme tu byly sestavě. Předvedly jsme nejvíc, co jsme mohly a nic víc se s tím nedá dělat,“ přiznala hradecká pivotka Martina Pokorná.

Brňanky dominovaly od začátku. V prvním poločase nasbíraly dvakrát víc doskoků, asistencí i trestných hodů a vytvořily si rozhodující náskok - 42:26. Třetí čtvrtina přinesla vyrovnané skóre (19:18), ale závěr opět patřil Žabinám, které své vedení navýšily na konečný stav 84:57.

„Mrzí mě, že semifinále play off nás nezastihlo v úplně nejlepší sportovní ani zdravotní formě. Pokud bychom chtěly s Žabinama hrát vyrovnaně, musely bychom podat výkon na hranici našich možností v dobrém zdravotním stavu. Musím říct, že jednoznačně Žabinám finále, které je čeká, bude slušet mnohem víc a my se letos soustředíme na boje o třetí místo,“ uvedla hradecká trenérka Romana Ptáčková.

ŽBL – semifinále play off, 3. zápas:

Žabiny Brno - Sokol Hradec Králové 84:57 (24:13, 42:26, 62:44). Body: Záplatová 13, Hamzová 12, Holmesová 11, Grigalauskytéová 10, Vacková 9, Stoupalová 9, Vondráčková 7, Jurčenková 7, Kopecká 4, Šoukalová 2 – Effangová 15, Čuperková 13, Pokorná 12, Levínská 7, Velichová 5, Šotolová 3, Matušková 2. Trojky: 7:7. Trestné hody: 17/15 – 10/8. Fauly: 16:18. Doskoky: 44:26. Diváci: 156. Konečný stav série: 3:0.
Druhé semifinále - 2. a 3. zápas: USK Praha – KP Brno 107:46 a 120:55, konečný stav série: 3:0.