Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Srovnáno. Hradecké basketbalistky oplatily Levharticím porážku

13. 3. 2022

page.Name
Čtvrtfinále play off v Ženské lize je srovnané 1:1 na zápasy. Basketbalistky Sokola Hradec Králové vyhrály v Chomutově 75:68 a Levharticím vrátily historickou prohru. Lvice, které táhla především Karolína Šotolová, podaly nadšený výkon. Série se nyní přesouvá na východ Čech, kde se v úterý odehraje třetí utkání.

Basketbalistky Sokola Hradec Králové na chomutovského soupeře vlétly, hýřily aktivitou, tolik chtěly odčinit první historickou prohru s Levharticemi (70:85) z úvodního domácího duelu a zároveň srovnat čtvrtfinálovou sérii, což se jim nakonec po výhře 75:68 povedlo.

Úvod zápasu s nadšením hrajícím Lvicím vyšel parádně, rychle vedly 14:2, ale postupně náskok ztratily. První čtvrtinu přece jen díky trefě Kláry Marečkové těsně ovládly (20:18). Ve druhé desetiminutovce se rozhořel boj, oba týmy nechtěly protivníka pustit do většího náskoku. Obrany převyšovaly útočné snažení, ale hradecký tým v poločase držel vedení (31:26).

„Z naší strany to bylo o hodně lepší než doma, kde jsme se dopouštěli obrovského množství chyb v obranné činnosti a řekl bych, že i nasazení nebylo takové jako v Chomutově. Náš výkon byl o sto procent lepší než před pár dny. Líbila se mi naše obranná hra, měli jsme hodně doskoků a rozhodující bylo, že jsme ve druhém poločase zrychlili hru, díky čemuž jsme si udělali náskok," chválil Miroslav Volejník, šéf klubu a asistent trenérky Romany Ptáčkové.

Bodový uragán po přestávce rozhodl

Lvice právě po přestávce chomutovský odpor zlomily. Ve třetí čtvrtině se rozstřílely, Levharticím nasázely 26 bodů a vykročily k vítězství. Výborný zápas odehrála Karolína Šotolová, která nastřílela 16 bodů a k tomu přidala 9 doskoků a 5 asistencí. Krok s nejlepší hradeckou hráčkou držely Simona Fišerová a Klára Marečková, které daly o tři body méně.

Na začátku závěrečné desetiminutovky si Lvice vytvořily až dvacetibodový náskok, Chomutov se sice ve zbytku zápasu bodově přiblížil, ale Sokol už si výhru pohlídal. „V poslední čtvrtině byly sice nějaké nervičky, ale naše vedení už bylo takové, že jsme ho udrželi,“ oddechl si Miroslav Volejník.

Čtvrtfinálová série, která se hraje na tři vítězné zápasy, se nyní za nerozhodného stavu 1:1 přesouvá zpátky do Hradce Králové, kde se v úterý 15. března odehraje třetí souboj (18.00). Půjde o zisk důležitého mečbolu.

„Jsme nadšené, že jsme to v Chomutově ubojovaly. Byl to zápas, který byl hodný play off. Na hřišti to bylo vidět, spousta odpískaných faulů, dost tvrdá hra, na můj vkus možná až příliš. Hrál se agresivní běhavý basketbal se šťastným koncem pro nás. Takže super a v Hradci chceme zase vyhrát. A ve čtvrtek v Chomutově budeme chtít sérii ukončit a postoupit,“ vyhlásila Pamela Therese Effangová, opora Lvic.

ŽBL – čtvrtfinále play off, 2. zápas:   

Levhartice Chomutov – Sokol Hradec Králové 68:75 (18:20, 26:31, 40:57). Body: Kadlecová 13, Satoranská 13, Bartoňová 10, Krejzová 10, Rejnoldsová 10, Kučerová 8, Vorlová 4 – Šotolová 16, Fišerová 13, Marečková 13, Effangová 12, Čuperková 9, Vojtíková 8, Matušková 4. Rozhodčí: Vávrová, Kejklíček, Pazourek. Trojky: 4:6. Trestné hody: 15/12 - 20/15. Fauly 22:19. Doskoky: 39:52. Stav série: 1:1.

Další výsledky:
Slavia Praha – KP Brno 54:66, stav série: 1:1
Slovanka MB – Žabiny Brno 78:83, stav série: 0:2
Ostrava – USK Praha hraje se 17. 3., stav série: 0:1

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/hradeckelvice.cz