Pondělí

26. září 2022

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Effangová k bronzu: Nic jsme neplánovaly. Oslavy budou živelné

13. 4. 2022

page.Name
Drama až do úplného konce. Basketbalistky Sokola Hradec Králové přemohly KP Brno i potřetí v sérii o 3 místo, ale o rozhodující vítězství 70:67 se strachovaly až do poslední vteřiny. „Je nám líto, že jsme nešetřily nervy naší trenérky,“ usmívala se po zápase Pamela Therese Effangová, jedna z opor Lvic, které před sezonou rozhodně medaili v Ženské lize nečekaly.

Basketbalistky Sokola Hradec Králové končí letošní sezonu ziskem tří medailí – dvěma bronzovými z ligy a Českého poháru, když je dvakrát v semifinále vyřadily Žabiny Brno, a s jednou zlatou za triumf ve Federálním poháru na Slovensku. „Nechci být úplně nevděčná, ale u mě trochu převládá hořkost a zklamání z Českého poháru, kdy jsme v semifinále prohrály s Žabinama opravdu těsně, nezvládly jsme prodloužení, které jsme vedly 8:0,“ vrátila se zpět Pamela Therese Effangová, opora Lvic, které ligový bronz stvrdily ve třetím utkání s KP Brno, které po dramatickém závěru vyhrály 70:67.          

Vybojovaly jste ligový bronz. Sérii s KP jste ukončily v nejkratším možném čase. Jaké máte pocity? Máme úplně ty nejpozitivnější emoce. Je nám teda líto, že jsme nešetřily naši trenérku (Romana Ptáčková), mohly jsme jí dopřát víc klidu. My jsme v závěru také byly v nervech. Výsledek 70:67 je těsný. Všechna čest soupeři. Kdyby ještě něco proměnil, tak to mohlo být jinak. Ale podařilo se nám to. Jsme rády, že Zelený čtvrtek budeme slavit každá po svém a ne při zápase na KP Brno. (úsměv)

Zápas jste měly takřka celý pod kontrolou, ale závěr jste si zdramatizovaly. Co jste si říkaly, když se soupeřky dotáhly na rozdíl jediného bodu (61:60)?
My jsme si říkaly, že se nesmíme dopustit laciné chyby, což se nám podařilo. Vyhozením jsme přišly o míč, aniž bychom vystřelily. Hlavně jsme potřebovaly využít faulů soupeře, kterých bylo mnoho. Chtěly jsme skórovat, ale některé koše jsme neproměnily a jak to dopadlo, to už víte sami. Úplně ne, jak jsme chtěly, ale konec byl šťastný. Jak se říká: Konec dobrý, všechno dobré.

Čtěte také a prohlédněte si fotogalerii: Fantastická sezona! Hradecké basketbalistky slaví ligový bronz

 

V závěru jste proměnila jeden trestný hod, zvýšila na 68:64 a vypadalo, že je hotovo, ale ještě nebylo. Co vám běželo hlavou?
Říkala jsem si, Pamelo, hlavně dej alespoň jeden, protože trojka s faulem se dává těžko, to vím z vlastní zkušenosti, ale stačilo to. V těchto zápasech je každý bod důležitý.

V sezoně jste získaly dvě bronzové medaile v lize a v Českém poháru a zlatou za triumf ve Federálním poháru. Jak hodnotíte celý rok?
Nechci být úplně nevděčná, ale u mě trochu převládá hořkost a zklamání z Českého poháru, kdy jsme v semifinále prohrály s Žabinama Brno opravdu těsně, nezvládly jsme prodloužení, které jsme vedly 8:0. U mě není úplně takové uspokojení, že všechno je super, ale letos to mělo být pro nás asi bronzové. Je to impuls, že máme hodně práce před sebou. Na druhou stranu je pravda, že predikce před sezonou byly daleko hrozivější. Nikdo zisk tří medailí nečekal, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojené. Ale myslím si, že i tenhle tým měl na víc.

Jaké budou oslavy?
Oslavy budou, ale jelikož nejsem z týmu jediná pověrčivá, tak jsme nic neplánovaly a oslavy budou živelné. Co bude, to bude. My jsme se na to nepřipravovaly, nechtěly jsme to zakřiknout a hlavně jsme věděly, kdo proti nám stojí.

Poslechněte si podcast: Lvice Effangová: Basketbal jsem si zamilovala, reprezentace je citlivé téma

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/hradeckelvice.cz