11°

Hradečtí padli u Válečníků. O postupujícím rozhodne třetí zápas

11. 4. 2022

page.Name
O postupujícím do čtvrtfinále NBL rozhodne až třetí zápas. Basketbalisté Hradce Králové prohráli druhé utkání předkola play off v Děčíně 66:80, když domácí Válečníci zlomili střetnutí ve třetí čtvrtině a stav série vyrovnali na 1:1. Královští sokoli budou mít v rozhodujícím duelu výhodu domácího prostředí. Hraje se ve středu 13. dubna od 18 hodin v Třebši.

Druhý zápas předkola play off se basketbalistům Hradce Králové vyvedl jen v první polovině. Královští sokoli drželi krok s domácím Děčínem jen poločas a nakonec prohráli 66:80. Stav série hrané na dva vítězné zápasy je vyrovnaný 1:1.

V úvodu utkání se děčínský tým, který hnala na zteč tisícovka bouřících diváků, ujal vedení 5:0 a udržoval si mírný náskok. Královští sokoli, kterým chyběli Pavlovič i Šoula, se snažili překlopit stav na svoji stranu, ale nepovedlo se jim to. Hosté se dokázali přiblížit na 9:7, 16:12 a po první čtvrtině prohrávali o pět bodů, domácí vedli 23:18. Děčín bodově táhl Ty Nichols a i díky jeho osmi bodům Severočeši odskočili na 33:22.

V hradeckém dresu měl pro změnu přesnou ruku Peter Sedmák, který přispěl k tomu, že se hosté dotáhli na 35:30 a po trojce Davida Škrance to bylo jen o dva body (35:33). A těsný stav byl i v poločase (38:35).

„Už v poločase jsme měli devět ztrát a takový zápas vyhrát s celkovým počtem dvaadvaceti ztrát prostě nejde. Také nás trápil náš obranný doskok, Děčín si doskočil v útoku čtrnáct míčů, čímž si hodně pomohl. Chtěli jsme se Děčínu vyrovnat v agresivnosti, ale od začátku jsme byli měkcí a nevyhráli jsme žádný souboj na víc,“ řekl hradecký trenér Lubomír Peterka.

Po přestávce sice Královští sokoli, kteří už postrádali také Ondřeje Peterku, jenž po souboji se Svobodou odstoupil se zraněným nosem, zásluhou Vujoviče snížili na rozdíl bodu (38:37), ale v dalším průběhu začal děčínský tým bodově unikat. Po třech čtvrtinách odskočil na komfortní odstup 64:48.

„Ve třetí čtvrtině to začalo naší laxností. Já jsem tam měl nějaké hloupé ztráty a pak se to už nabalovalo. Také jsme špatně volili fauly a byly to samé koše s faulem. V Děčíně se s domácími hraje špatně, protože jakmile oni zapnou ten svůj válečnický motor, nejde to zastavit. Řezali nás, bolelo to. Musíme být koncentrováni celé utkání a nikoliv vypnout hned v úvodu druhého poločasu,“ nehledal výmluvy hradecký křídelník David Škranc.

V závěrečné desetiminutovce už Východočeši nedokázali s výsledkem nic udělat, byť zápas nezabalili, snížili na 69:55, potom ještě na 76:65, ale Děčín už výhru nepustil.

Série předkola play off se za vyrovnaného stavu 1:1 přesouvá do Hradce Králové k rozhodujícímu třetímu zápasu, který se hraje v Třebši ve středu 13. dubna od 18 hodin. „Musíme se dát dohromady. Uvidíme, jestli bude hrát Pavlovič, u Peterky to asi nepůjde," předeslal trenér Lubomír Peterka.

NBL – předkolo play off, 2. zápas:

BK Armex Děčín – Královští sokoli Hradec Králové 80:66 (23:18, 38:35, 64:48). Karoserie: Nichols 21, Svoboda 18, Pomikálek 16, Osaikhwuwuomwan 8, Galloway 7, Kroutil 3, Alston 3, Šiška 2, Mach 2 – Sedmák 23, Vujovič 18, Pešakovič 11, Škranc 7, Stamen2. 5, Goga : Rozhodčí , Scholze, Záruba. Trojky: 5:8. Trestné hody: 18.15. – 12.8. Fauly: 19:15. Doskoky: 43:34. Diváci: 1050. Stav série: 1:1.

Další zápas předkola: NH Ostrava - USK Praha 89:91, konečný stav série: 0:2.