Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Mladé české volejbalistky budou v Hradci bojovat o mistrovství Evropy

6. 4. 2022

page.Name
České volejbalové reprezentantky do 19 let budou v hradecké hale Slavie od pátku do neděle bojovat o účast na letošním mistrovství Evropy v Severní Makedonii. Národní tým juniorek se postupně utká se stejně starými Belgičankami, Španělkami a Srbkami. Všechny zápasy českého týmu začínají vždy v 19 hodin.

Hradecká hala Slavie bude od pátku do neděle hostit kvalifikační turnaj o postup na Mistrovství Evropy ve volejbalu žen do 19 let. Hradečtí fanoušci volejbalu se mohou těšit na celkem šest zápasů ve třech dnech. V pátek odstartuje turnaj odpoledním zápasem mezi Španělkami a Srbkami. Od 19 hodin pak nastoupí k prvnímu zápasu i české reprezentantky, které vyzvou Belgičanky.

Další čtyři zápasy se odehrají o víkendu, přičemž zápasy českého týmu začínají vždy v 19 hodin. V sobotu se české volejbalistky utkají se Španělkami, v neděli se Srbkami. Přímo na evropský šampionát postoupí vítězný tým skupiny. Celek z druhého místa dostane šanci zabojovat o postup ještě v další fázi kvalifikace.

České reprezentantky odehrály tento týden v hale TJ Slavia HK už dva přátelské zápasy. Reprezentační tým Rakušanek do 19 let porazily české dívky v pondělí i v úterý shodně 3:2 na sety.

Před kvalifikačním turnajem na evropský šampionát prošla hradecká hala několika úpravami. Zápasy se odehrají na speciálním palubovce z taraflexu, kterou položili pořadatelé na původní hradeckou palubovky. Za centrálním kurtem, na kterém se odehrají všechna utkání, vyrostla přímo na palubovce i montovaná tribuna. Pokud chcete české volejbalistky do 19 let v jejich tažení za postupem na mistrovství Evropy podpořit, přijďte do haly kterýkoliv ze tří hracích dnů. Celodenní vstupné činí 50 korun pro děti a 100 korun pro dospělé. Za dvojnásobek si můžete pořídit také permanentku, se kterou můžete navštívit všechny zápasy v pátek, v sobotu i v neděli. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Matěj Klimeš