Úterý

21. března 2023

Nyní

12°

Zítra

17°

Svátek má

Brno bylo nad síly. Královským sokolům jen snaha nestačila

6. 10. 2022

page.Name
Basketbalisté Hradce Králové první domácí zápas v letošní sezoně nejvyšší soutěže nevyhráli. Královští sokoli prohráli s Brnem 70:87, když obhájce bronzových medailí zlomil utkání ve druhé polovině. „V této době je brněnský tým asi nad naše síly,” přiznal trenér Lubomír Peterka.

Basketbalisté Hradce Králové stejně jako v úvodním utkání na USK Praha (72:87) vzdorovaly obhájci bronzu z Brna jen v první polovině utkání, kdy vedli 41:39. Potom už jihomoravský soupeř bodově utekl a utkání 2. kola nejvyšší soutěže v hale v Třebši vyhrál 87:70.

„Na začátku utkání jsme úplně neplnili to, co jsme měli v obraně, takže hosté se rozjeli. Je to tým, který rád hraje rychle a má kvalitu, takže nás tím poráželi. Museli jsme si k tomu něco říct i v šatně o poločase, abychom je zastavili, ale stejně v druhé půli to bylo to samé,“ povzdechl si hradecký křídelník David Škranc.  

Královští sokoli od úvodu i přesto drželi se soupeřem krok, vedli 15:14, potom ovšem Brněné odskočili na 16:24, ale hradecký tým se v domácí hale v Třebši zase vrátil do vedení.

Ve třetí čtvrtině ale brněnský protivník zásluhou úspěšných trojkových pokusů a útočných doskoků unikl na rozhodující rozdíl. Druhou půli nakonec vyhrál 48:29.

„Všechno to začíná od přípravy. Musíme po sobě „lézt“ na tréninku, pak takhle můžeme hrát i v zápase, když takhle nebudeme trénovat, tak takhle nebudeme hrát… Myslím si ale, že si to musí sednout. Máme celý nový tým mladých hráčů, takže ti musejí nabrat zkušenosti, aby si to sedlo, chvilku to potrvá, ale musíme pracovat,“ zamyslel se David Škranc.

V dalším utkání basketbalisté Hradce Králové nastoupí v sobotu 8. října na hřišti Olomoucka (18.00).

Hlasy trenérů:

Lubomír Peterka (Hradec Králové): „Očekávali jsme těžký zápas a ukázalo se to. Skóre ani neodpovídá průběhu utkání. Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý první poločas, v němž jsme vedli, byli jsme vyrovnaným soupeřem, bohužel se nám nepovedl vstup do druhého poločasu. Brněnští si vytvořili ve třetí čtvrtině devítibodový náskok a v podstatě se zbytek zápasu jen dohrával. Nás už trochu začaly opouštět síly. Brněnští si zápas zkušeně kontrolovali a v této době je tenhle tým asi nad naše síly.”

Martin Vaněk (Brno): „Nebyl to pro nás jednoduchý zápas. V prvním poločase jsme se tahali, vždycky jsme Hradci utekli, oni se dotáhli zpátky, což vyústilo v to, že v poločase šli do vedení. My jsme nebyli úplně spokojení s naším výkonem, ale v druhém poločase jsme se zvedli, začali jsme mnohem líp bránit, dali jsme nějaké body z rychlého protiútoku a trefili jsme i otevřené střely, a to asi rozhodlo utkání. Zde se nehraje dobře, takže jsem rád, že jsme vyhráli, Hradec se bude určitě zlepšovat."

Liga basketbalistů - 2. kolo:

Královští sokoli HK – Basket Brno 70:87 (21:24, 41:39, 54:63). Body: Škranc 17 (7 doskoků), Šturanovič 13 (7 doskoků), Mandalinič 11, Goga 11, Kábrt 8, Peterka 8, Vlček 2 – Chatman 22 (7 doskoků), Mišula 18, Půlpán 17, Puršl 12, Körner 6, Bálint 5, Krakovič 5, Koulisianis 2. Rozhodčí: Hruša, Vošahlík, Petrák. TH: 11/20 - 10/16. Trojky: 7:9. Fauly: 19:21. Doskoky: 36:42. Diváci: 147.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: bkhk.cz