Sobota

25. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Mistr byl nad síly. Královští sokoli Nymburk nepotrápili

29. 10. 2022

page.Name
Favorit kraloval. Basketbalisté Hradce Králové prohráli v utkání 7. kola nejvyšší soutěže s mistrovským Nymburkem 52:99, když proti obhájci titulu bodově ztráceli již od úvodních minut. „Soupeř dnes jednoznačně dominoval," řekl trenér Lubomír Peterka.

V letošní sezoně basketbalisté Nymburka již dvakrát prohráli, což se mistrovi posledních dvou dekád často nestává. Královští sokoli hodlali ve vzájemném duelu českého giganta potrápit. To se však nepovedlo. Královéhradecký tým v domácí hale v Třebši prohrál 52:99.

Východočechům příliš nepomohlo, že Nymburk před několika dny vyměnil trenéry a nový tandem Ladislav Sokolovský a Pavel Budínský přinesl do týmu obhájce titulu nový impulz. Hradeckým naopak chyběly opory Škranc, Vlahovič a nově také Mandalinič. To už bylo moc na to, aby domácí favorita zaskočili.

„Nymburk na nás vletěl, což jsme čekali, protože došlo u nich ke změně trenéra. Máme problémy se sestavou, chybí mi tři hráči ze základní pětky, nebyli jsme schopni lépe Nymburku vzdorovat, měli jsme tam sice dobré pasáže, ale dnes jednoznačně Nymburk dominoval,“ přiznal trenér Lubomír Peterka, který si už hned v úvodu za nepříznivého stavu 2:12 byl nucen vzít první oddechový čas.

Moc to ovšem nepomohlo. Hradečtí nestíhali, Nymburk, který měl už za první čtvrtinu 19 doskoků, se z trháku 25:7 odrazil ke klidnému zbytku utkání. „My jsme si řekli, že hlavně v obraně budeme dělat věci na sto procent, určitě je to pro nás dobrá škola, zejména pro naše mladé hráče. Nymburk zaslouženě vyhrál, není co dodat,” snažil se najít pozitiva Lubomír Peterka.

Nymburk splnil roli favorita, prakticky za celý zápas neměl jedinou komplikaci. „Měli jsme velké nasazení, to je základ, jaký potřebujeme. Chyby v naší hře samozřejmě byly, ale s Pavlem Budínským pracujeme na dalších věcech, aby jich bylo co nejméně. Samozřejmě vím, že Hradci chyběli hráči, ale naši hráči si zaslouží vysoký kredit za ten výkon a jsem za to rád,“ uvedl hostující trenér Ladislav Sokolovský.

Naopak v hradeckém týmu panovalo rozčarování. „Těžko hodnotit tento zápas. Při přípravě si říkáme nějaké věci a v zápase to nejsme schopni splnit. Nejsme schopni komunikovat v útoku, nejsme schopni zahrát akci. Hrajeme jako nějací žáci nebo dorostenci, je to úplně trapné. Hrozně mě to štve, prostě se musíme sebrat a podávat daleko lepší výkony a já musím začít sám u sebe,” uvedl křídelník Ondřej Peterka.

Šanci na nápravu budou mít Královští sokoli ve středu 2. listopadu, kdy opět doma hostů Kolín (19.00).

Liga basketbalistů – 7. kolo:

Královští sokoli HK – Nymburk 52:99 (10:25, 22:52, 38:77).

Karoserie: Dvořák 13, Šturanovič 12, Svojanovský 8, Kábrt 8, Vlček 5, O. Peterka 4, Vondra 2 – Klassen 19, Palyza 16, Ivanauskas 14, Kříž 12, Watson 11, Novák 8, Lockett 7, Kovář 5, Simmons 5, Benda 2. Rozhodčí: Blahout, Karafiát, Bohata. ČT: 17. 9. – 15. 25. Trojky: 3:10. Fauly: 20:22. Doskoky: 38:50. Diváci: 142.   

 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: bkhk.cz