-4°

Hradečtí v Opavě šlapali vodu. Nemám co hodnotit, řekl trenér Peterka

17. 2. 2022

page.Name
Tři covidové karantény, rychlý sled dohrávek a stoupající únava. To všechno se podepsalo pod výkon basketbalistů Hradce Králové v utkání 5. kola nadstavby NBL v Opavě. Královští sokoli na palubovce druhého týmu skupiny A1 podlehli vysoko 36:100 a zaznamenali čtvrtý nejslabší bodový výsledek týmu v lize od roku 1998. „Dnes nemám co hodnotit," přiznal trenér Lubomír Peterka.

Od počátečních minut bylo jasné, že zápas 5. kola nadstavby NBL nebude pro basketbalisty Hradce Králové tím šťastným. Královští sokoli absolvovali během pěti dnů třetí náročný zápas s týmem z první trojky tabulky skupina A1, navíc měli za sebou už třetí karanténu kvůli covidu v týmu. A to se na výkonu projevilo.

Už po první čtvrtině bylo prakticky rozhodnuto, Opava vedla 31:10, do vedení ji posadilo sedm úspěšných trojkových pokusů. Do poločasu ještě domácí bodový náskok navýšili na 53:22.

„Nehráli jsme dobře. Opava v první čtvrtině dostala prostor na volné střely. Když jsme se v dalším průběhu snažili lépe bránit, rozjetý soupeř již trefoval i přes naše ruce téměř vše. Bez bojovnosti se hrát nedá. Na nic se nevymlouváme, příští zápasy musíme odehrát s větším nasazením pod oběma koši,” nevytáčel se v hodnocení výkonu Ondřej Peterka, nejlepší hradecký střelec s 8 body.

Po přestávce Hradečtí, kteří vyhráli sedm utkání z posledních devíti, úplně odpadli, fyzické síly došly. Za dvě zbylé čtvrtiny se trefili jen za čtrnáct bodů a dosáhli čtvrtého nejnižšího bodového výsledku týmu v utkání v NBL za posledních 24 let.

„Dnes nemám co hodnotit. Opava na nás vlétla od začátku a my jsme jen šlapali vodu. Hráči jsou extrémně unaveni a proti silné Opavě jsme opravdu neměli šanci,” přiznal na rovinu trenér Lubomír Peterka.

„My jsme si utkání užili. Podařilo se nám odstavit dirigenta hry Hradce Stamenkoviče a bylo po utkání. Na soupeři byla znatelná únava z minulých dní. Hraje v užší rotaci a došly mu síly,” uvedl opavský rozehrávač Radovan Kouřil.

V dalším utkání nadstavbové skupiny A1 Královští sokoli nastoupí v sobotu 19. února doma v Třebši proti Brnu (19.30), které v pondělní dohrávce 22. kola základní části porazili 86:75.

NBL - 5. kolo nastavbové skupiny A1:

BK Opava – Královští sokoli Hradec Králové 100:36 (31:10, 53:22, 79:31). Body: Švandrlík 17, Šiřina 12, Slavík 12, Klečka 11, Markusson 10, Gniadek 9, Dragoun 9, Zbránek 6, Kvapil 6, Jurečka 6, Mička 2 – Peterka 8, Sedmák 7, Goga 7, Vujović 6, Škranc 4, Šoula 3, Pavlović 1. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Kubiš. TH: 15/20:2/4. Trojky: 17:6. Doskoky: 45:22. Fauly: 9:20. Diváci: 605.

1. Nymburk 26 25 1 2561:2026 96,2
2. Opava 26 19 7 2303:1966 73,1
3. Basket Brno 27 17 10 2294:2213 63,0
4. Pardubice 27 15 12 2271:2201 55,6
5. Hradec Králové 25 13 12 1999:2140 52,0
6. Kolín 26 13 13 2293:2317 50,0
7. USK Praha 25 12 13 2151:2160 48,0
8. Ústí nad Labem 26 12 14 2065:2088 46,2