Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Útočný souboj bez obran. Sokoli doma padli se Slunetou

23. 2. 2022

page.Name
Zápas jako vystřižený ze slavné zámořské NBA. Basketbalisté Hradce Králové si to rozdali v dohrávce 2. kola nadstavbové skupiny A1 s Ústím nad Labem hodně útočně, ale přestože atakovali stobodovou hranici, prohráli 91:113. Královští sokoli přepustili svému přemožiteli páté místo v tabulce a klesli až na sedmou pozici.

Basketbalisté Hradce Králové nastoupili už k pátému zápasu během jedenácti dní a v dohrávce 2. kola nadstavbové skupiny A1 proti Ústí nad Labem bylo vidět, že únava se stupňuje.

Královští sokoli to měli o to těžší, že v dresu Slunety se k velkému výkonu nadechla trojice Autrey (30 bodů a 9 asistencí), Pecka (29 bodů a 10 doskoků) a Svejcar (22 bodů), která dohromady zaznamenala 81 bodů.

„Gratulují hráčům Ústí nad Labem. Zápas měli jasně pod kontrolou. My jsme si zavařili už v prvním poločase, kdy nám dali 55 bodů. Naše obrana neexistovala. Neměli jsme obranné doskoky a tam vidím hlavní klíč ústeckého vítězství,“ hodnotil utkání trenér Lubomír Peterka.

Oba týmy hrály hodně útočně, v poločase byl stav 44:55 pro hosty. „Zápas se mi těžko hodnotí. Kdo se podívá na skóre, tak to je, jako když hrály týmy ze zámořské NBA. Vcelku bez obrany, ale střelecky to bylo hodně vyrovnané,“ podotkl křídelník Jiří Šoula, kterého prohra mrzela, protože ústecký tým přeskočil Hradec na pátém místě v tabulce.

Domácí v závěrečné čtvrtině zápas zdramatizovali, když se dotáhli na dostřel tří bodů 80:83, ale výše uvedená trojce ústeckých hráčů, zejména pak Pecka, zajistila hostům rozhodující náskok (84:100).

„To mě mrzí nejvíc, že jsme vedení soupeře nějakým způsobem dotáhli a pak místo toho, abychom zabojovali, tak to vzdáme a úplně vypustíme," zlobil se Šoula. „Je to škoda, protože Ústí je zrovna tým, se kterým jsme chtěli vyhrát. A zvítězit jsme i potřebovali, abychom byli v tabulce trochu lépe postavení,“ dodal hradecký basketbalista.

Hradečtí nakonec prohráli 91:113. „Ve druhém poločase jsme se čtyři minuty před koncem dotáhli na rozdíl tří bodů a prohra je nakonec krutá, ale výhra Ústí je naprosto zasloužená. Doufám, že se dáme dohromady na další zápasy. Teď si odpočinem a musíme jet dál,“ uvedl trenér Lubomír Peterka, jehož tým spadl až na sedmou příčku.

V dalším utkání Královští sokoli nastoupí ve čtvrtek 3. března v derby v Pardubicích (17.30).

NBL – 2. kolo nadstavbové skupiny A1:

Královští sokoli Hradec Králové – Sluneta Ústí nad Labem 91:113 (20:26, 44:55, 72:83). Body: Sedmák 23, Pešaković 13, Škranc 12, Pavlović 12, Šoula 12, Peterka 11, Vujović 6, Stamenkovič 2 – Autrey 30, Pecka 29, Svejcar 22, Johnson 9, Fait 7, Joseph a Haiblík po 5, Karlovský Wiesner 2.

 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Královských sokolů