Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Florbalisté emotivní čtvrtfinále zvládli, v semifinále je čekají Čelákovice

10. 3. 2023

page.Name
Před čtvrtfinálovou sérii s Jaroměří očekávali hradečtí florbalisté velmi emotivní a vyrovnanou sérii. A to se také potvrdilo. O postupu totiž Hradec rozhodl až v posledním utkání série a po výhře 9:3 postoupil do semifinále, kde se utká s čelákovickou Orkou. „Myslím si, že pro florbal v kraji to byla velice přitažlivá série,“ zpětně hodnotí čtvrtfinále hlavní trenér FbC, Tomáš Pokorný.

Celek z východočeské metropole přitom rozehrál sérii výborně a do Jaroměře mířil s vedením 2:0. Jenže tam narazil, domácí celek těžké chvíle ustál a vše tak musel rozhodnout pátý duel. Tomu přihlížela skvělá návštěva 434 diváků, včetně početného tábora jaroměřských fanoušků.

Hradec vstoupil do utkání velmi dobře a na začátku 13. minuty vedl 3:0. Přestože se hosté dokázali dostat na rozdíl jedné branky, definitivní odpor zlomilo FbC až ve třetí třetině, kde nasypalo rivalovi celkem pět branek a mohlo slavit postup po výhře 9:3. „Můj dům, můj hrad. V této sérii to platilo doslova a do písmene,“ narážel Pokorný na to, že oba celky vyhrávaly jenom na domácí půdě.

Jinak měl ale pro svůj tým jenom slova chvály. „Vyplatilo se nám mírně sáhnout do sestavy a přineslo to ovoce. Utkání jsme odehráli fantasticky a patří za to do kabiny velké díky,“ byl nadmíru spokojený hlavní trenér.

Po postupu mezi poslední čtyřku čeká Hradecké čelákovická Orka, která postoupila přes Náchod taktéž až po pěti zápasech. S Čelákovicemi mají florbalisté nerozhodnou bilanci. Zatímco na hřišti Orky padli 7:9, doma naopak zvítězili 7:4.

Semifinále se taktéž hraje na tři vítězná utkání, svěřenci trenéra Pokorného jakožto lépe postavený celek začínají doma, a to 11. a 12. března. V sobotu je začátek duelu naplánován na 13:00, v neděli pak na 17:00.

Semifinále play-off Národní ligy - západ:

1. zápas: FbC Hradec Králové - ASK Orka Čelákovice, sobota 11. března 13:00 (SH Třebeš)
2. zápas:
FbC Hradec Králové - ASK Orka Čelákovice, neděle 12. března 17:00 (SH Třebeš)
3. zápas: ASK Orka Čelákovice - FbC Hradec Králové, sobota 18. března (čas a místo konání budou upřesněny)
případný 4. zápas: ASK Orka Čelákovice - FbC Hradec Králové, neděle 19. března (čas a místo konání budou upřesněny)
případný 5. zápas: FbC Hradec Králové - ASK Orka Čelákovice, neděle 26. března 17:00 (SH Třebeš)

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: FbC Hradec Králové