Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Lvice porazily KP Brno a ujaly se vedení v sérii. Effangová odehrála životní zápas

19. 3. 2023

page.Name
Hradecké lvice překvapivě porazily v prvním zápase play-off tým Králova Pole 72:59 a v sérii tak vedou 1:0. Na brněnské palubovce odehrála výtečný zápas Pamela Effangová, která nasázela neuvěřitelných 31 bodů. Její doposud nejlepší sezóna kariéry tak graduje ve vyřazovacích bojích. Lvice zdobila i skvělá defenzíva, za první poločas inkasovaly pouze 23 bodů, což je skvělá vizitka.

Neskutečných 31 bodů hradecké basketbalistky Pamely Therese Effangové prakticky rozhodlo zápas s brněnským KP. Devětadvacetiletá basketbalistka přidala k bodovému přídělu 4 doskoky a 2 asistence a naprosto zaslouženě se stala hvězdou zápasu.

Lvicím se podařil vstup do zápasu, už od začátku měly herně navrch a soupeřky nepustily do vedení za celé utkání ani jednou. Brňankám nepomáhala ani jejich střelecká mizérie, která se prohloubila ve druhé čtvrtině, kdy vstřelily pouze 5 bodů. Lvice hrály velmi kompaktně, nedělaly chyby a nenechaly frustrované soupeřky prolomit střeleckou smůlu.

Po přestávce lvice nenechaly nikoho na pochybách, že si jdou pro vítězství a vedení v sérii. Svůj náskok navyšovaly, chvílemi se jejich výhoda pohybovala i kolem dvaceti bodů. V závěrečné části basketbalistky Králova Pole pookřály, na zvrácení zápasu však bylo pozdě. Hradecký tým si tak z Brna odváží cenné vítězství, které čekal málokdo.

Mečbol si mohou přichystat Hradečačky už ve středu, kdy se bude hrát opět na brněnské palubovce. Získají Brňanky recept, jak zastavit Pamelu Effangovou, nebo si lvice proti všem předpokladům dokráčí k druhému vítězství v sérii?

ŽBL – 1. zápas čtvrtfinále play-off

KP Brno - Hradecké lvice 59:72 (23:33)

Body: 

KP Brno: Malíková 14, Fadrhonsová 13, Kopecká A. 11, Hynková 10, Kopecká E. 7, Galíčková 2, Trehubová 2

Hradecké lvice: Effangová 31, Velichová 12, Levínská 9, Zavázalová 8, Fišerová 4, Hanušová 2, Pokorná 2, Vojtíková 2, Zeithammerová 2.

Stav série: 0:1

Další zápasy: Chomutov - Slavia Praha 66:63; Žabiny Brno - Ostrava 96:42

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hradeckelvice.cz