Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Už zítra bude Hradec hostit Federální pohár. Lvice v něm obhajují zlato

9. 3. 2023

page.Name
Hradec Králové se již zítra stane místem konání basketbalového Federálního poháru žen, který se tradičně hraje mezi nejlepšími týmy z Česka a Slovenska. Po dvouleté koronavirové anabázi se pohár vrátil loni, kdy ho v Piešťanech vyhrály hradecké basketbalistky. Obhájkyně trofeje nyní turnaj hostí ve svém městě. V Hale Sokol na Eliščině nábřeží se představí čtyři české a čtyři slovenské týmy. Přijďte lvice podpořit v jejich cestě za obhajobou!

Federální pohár vždy hostí tým, který ho v minulém roce vyhrál. Loni se to povedlo Hradeckým lvicím, které si ve finále poradily s Košicemi 83:68. Cennou trofej jako první převzala kapitánka hradeckého týmu Pamela Effangová, která v soupisce nebude chybět ani letos. „Myslím, že mezinárodní basketbal v Hradci je prostě pecka. Přijedou nejlepší týmy Slovenska. Fanoušci se mohou těšit na neotřelé soupeře, jiný styl basketbalu,“ zve k utkáním Federálního poháru nejproduktivnější hráčka lvic.

V turnaji se představí kromě lvic české týmy Slavia Praha, Žabiny Brno a KP Brno. Ze Slovenska přijely družstva Piešťanských čajů, Slavie Bánské Bystřice, Ružomberoku a Šamorínu. S posledním jmenovaným týmem se hradecké basketbalistky utkají ve čtvrtfinále, které se bude hrát v 19:30. 

Rozpis utkání pátek 10.3.

čas utkání domácí hosté
12:00 BLK Slavia Praha Piešťanské Čajky
14:30 Žabiny Brno Slávia Bánská Bystrica
17:00 KP Brno MBK Ružomberok
19:30 Sokol Hradec Králové ŠBK Šamorín

 

„Určitě je to pro nás jeden z vrcholů sezony a šance, jak si znovu sáhnout na pohár a získat i tolik potřebné sebevědomí před ligovým play off,“ doplňuje Effangová. Lvice letos v lize zatím zůstaly za očekáváním, skončily na šestém místě a ve vyřazovacích bojích je čeká těžký soupeř, tým brněnského Králova Pole.

„Taková akce tady opravdu dlouho nebyla. Bude to ukázka kvalitního basketbalu, moc se těším na konfrontaci českého a slovenského basketbalu,“ uzavírá sérii pozvánek na prestižní turnaj generální manažer lvic Miroslav Volejník. Podaří se lvicím obhájit loňské prvenství?

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Hradeckých lvic