Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

17°

Svátek má

USK porazilo lvice i potřetí a jde do finále. Za Hradec zářila Zeithammerová

9. 4. 2023

page.Name
Hradecké basketbalistky prohrály i třetí zápas semifinálové série proti favorizovanému USK Praha a podle očekávání si tak zahrají o celkové třetí místo. Začátek zápasu byl z pohledu lvic vcelku povedený, za první čtvrtinu nasázely soupeřkám 17 bodů a chvílemi se držely na dostřel. V dalším průběhu zápasu Pražanky zpevnily obranu a dokráčely si pro třetí rezolutní vítězství v sérii. Téměř polovinu všech bodů lvic vstřelila bývalá hráčka USK Kateřina Zeithammerová, která se stala nejlepší střelkyní utkání.

Lvice se s českým hegemonem z USK Praha rvaly statečně, i tak to na zdramatizování série nestačilo. Pražanky dominovaly utkání od úvodního rozskoku, hradeckým hráčkám začaly utíkat především v druhé čtvrtině, kdy náskok navýšily na více než 20 bodů. Druhý poločas tak byl spíše formalitou, jak tomu bývá v zápasech českého mistra v této sezóně zvykem.

„Bylo to náročné, i díky tomu, že to bylo už třetí utkání. Pár hráček nám dnes nehrálo, já jsem se vrátila po soustředění s reprezentací. Myslím, že náš výkon byl celkem dobrý a jsem ráda, že jsem si tu mohla zahrát proti výborným hráčkám z USK. Děkuji za tuto příležitost,“ komentovala utkání teprve 17letá Natálie Vlachová, která proti jednomu z nejlepších týmů Evropy dostala na palubovce přes 27 minut, za které stihla vstřelit 6 bodů.

Druhou dorostenkyní v sestavě lvic byla taktéž 17letá Barbora Leopoldová. Ta dostala v zápase přes 12 minut. „S výkonem obou sedmnáctiletých dorostenek jsem velmi spokojená. Tým dnes nic nevypustil, byla však patrná kvalita soupeře,“ doplnila po utkání trenérka lvic Romana Ptáčková.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body hradecká rozehrávačka Kateřina Zeithammerová. Talentovaná hráčka se v první sezóně v Hradci vypracovala mezi opory týmu, vrcholem byl vítězný průnik v posledních vteřinách čtvrtfinálového duelu s KP Brno.

Sezóna však pro lvice nekončí. Už dnes se mohou dozvědět své soupeřky pro boj o bronz, mohou se jimi stát levhartice z Chomutova. Ty prohrávají v sérii se Žabinami Brno 0:2 a lze očekávat, že i třetí zápas ovládne tým z Brna.

 

ŽBL – 2. zápas semifinále play-off

USK Praha - Hradecké lvice 90:44 (51:28)

Body: 

USK Praha: Wrzesinskiová 15, Vukosavljevičová 14, Jonesová 12, Fagbenleová 10, Oblaková 9, Sklenářová 9, Vyoralová 9, Thomasová 8, Šípová 4

Hradecké lvice: Zeithammerová 18, Velichová 6, Vlachová 6, Havrylchyková 5, Levínská 5, Fišerová 2, Pokorná 2.

Stav série: 3:0. USK Praha postupuje do finále, Hradecké lvice si zahrají o bronz proti horšímu z dvojice Žabiny Brno - Chomutov (2:0).

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hradeckelvice.cz; Facebook basketbalistek USK Praha