Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Před důležitou bitvou sokoli posílili. Do Hradce přišli Solevic a Prskalo

21. 1. 2023

page.Name
Hradecký basketbalový klub od začátku sezóny trápí početná marodka. V reakci na to přivedlo vedení sokolů dvě nové posily, srbského rozehrávače Aleksu Solevice a chorvatského pivota Marko Prskala. Prvně jmenovaný patřil několik posledních sezón mezi nejlepší hráče švédské ligy, v Čechách si v 29 letech odbude svou premiéru. Pro 24letého Prskala bude hradecké angažmá taktéž premiérové v české lize, doposud hrál pouze doma v Chorvatsku. Oba hráči budou moci naskočit do klíčového zápasu proti Slavii.

Královští sokoli hlásí před utkáním proti pražské Slavii dvě posily. Tým se rozrostl o dva hráče z balkánu, Aleksu Solevice a Marka Prskala. „Máme dlouhodobě zraněného Lovro Mandaliniće a proto jsme se rozhodli dát větší prostor mladým hráčům jako je například je Michal Svojanovský a Tomáš Dvořák. První jmenovaný se však také zranil, a tak hledáme na jeho pozici vhodného hráče. Aby toho nebylo málo tak se nám zranil náš klíčový hráč Lamb Autrey, jeho léčení bude trvat zhruba měsíc,“ popisuje problémy týmu s marodkou generální manažer Peter Sedmák.

Velké množství zranění se projevilo i na výsledcích týmu. Hradec je v lize poslední, šanci na postup do nadstavbové části už téměř s jistotou ztratil. „Čeká nás rozhodující část sezóny, takže se výkonný výbor rozhodl na pozici rozehrávače sehnat nového hráče, kterým je Aleksa Solevic,“ objasnil důvody transferu Sedmák. Srbský rozehrávač byl v minulé sezóně nejlepším střelcem švédské ligy, skvělá čísla měl i na doskoku a v rámci asistencí.

„Další novinkou je pivot Marko Prskalo, který by měl zlepšit naší podkošovou sestavu a rozšířit náš kádr o zkušeného hráče. Od obou basketbalistů čekáme, že budou přínosem pro tým a pomohou nám v naší složité situaci,“ doplnil Peter Sedmák. Prskalo si umí skvěle vytvořit prostor pod košem a má výbornou střelu z trojky. Naposledy hrál v týmu KK Zabok.

Hradecké čeká dnes od 18:00 ve Sportovní hale Třebeš veledůležitý zápas proti pražské Slavii. Soupeř z hlavního města je v tabulce o dvě místa před sokoly, v případě vítězství se domácí na soky v tabulce dotáhnou.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz