Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Sokoli důležitou bitvu nezvládli. Po prohře se Slavií jsou v tabulce poslední

22. 1. 2023

Sokoli důležitou bitvu nezvládli. Po prohře se Slavií jsou v tabulce poslední 10 snímků
Královští sokoli prohráli v zápase 20. kola NBL s pražskou Slavií 62:73 a v tabulce jsou na posledním, dvanáctém místě. Vývoj zápasu hraného v třebešské hale naznačoval vyrovnanou bitvu, v poločase byl stav vyrovnaný 35:35. Hosté se však v druhé polovině utkání ujali iniciativy, vždy byli o pár bodů napřed a těsný náskok si dokázali pohlídat až do závěrečné sirény. Do zápasu naskočily i obě nové posily sokolů, Srb Aleksa Solevič a Chorvat Marko Prskalo. Prvně jmenovaný patřil mezi nejlepší hráče domácího týmu, připsal si 17 bodů.

Hradecký mužský basketbalový klub, stejně jako ten ženský, zažívá složité období. Sokoli prohráli již třetí zápas v řadě, tentokrát s pražskou Slavií. V případě vítězství se mohli Hradečtí na svého soupeře v tabulce dotáhnout, nováček soutěže si s nimi však dokázal poradit. Výhra Pražanů se však pro ně nerodila lehce. V první polovině zápasu hráli domácí basketbalisté aktivně a dokázali se Slávií držet krok. Skvěle se ukazovala nová posila Východočechů Solevič, který do poločasu stihl nasbírat 10 bodů.

Ve druhém poločase začali hosté sokolům bodově odskakovat, odevzdaný výkon to však nebyl. Domácí byli lepším týmem na doskoku, bohužel je však trápila střelba. „Po dlouhé době jsme vyhráli na doskoku, měli jsme více útočných doskoků, než soupeř. Bohužel úspěšnost trojek 16 % je tristní, hosté měli úspěšnost 27 %. Jinak 11 asistencí je asi málo. Je vidět, že tým ještě není sehraný. Noví hráči hráli hodně minut a bylo to takové kostrbaté,“ komentoval zápas hlavní kouč sokolů Lubomír Peterka.

Hradecký mančaft dlouhodobě trápí rozsáhlá marodka, chybí mu mnoho klíčových hráčů. Nejcitelnější jsou ztráty Davida Škrance a nedávné akvizice Lamba Autreyho. „Lamb by určitě dokázal tým vyhecovat k lepším výkonům, protože právě díky němu jsme vyhráli minulý zápas na Slavii. Byl to on, který nás táhl za vítězstvím. Hrát bez něj je velká ztráta,“ řekl k absenci amerického basketbalisty trenér Peterka.

Sokoli si tak nezopakují loňský úspěch, kdy postoupili mezi 8 nejlepších týmů do nadstavbové části vítězů. Čeká je část poražených, po níž celek na posledním místě odehraje baráž s vítězem 1. ligy. Další zápas odehrají v rámci českého poháru ve středu, v lize je čekají ještě dva zápasy, oba venkovní. Prvním z nich bude východočeské derby proti Pardubicím, poslední zápas základní části sokoli odehrají v Ostravě.

NBL – 20. kolo základní části

Hradec Králové - Slavia Praha 62:73 (35:35)

Body: HK - Solevič 17, Šturanovič 17, Goga 12, Peterka O. 10, Prskalo 4, Vondra 2

Slavia Praha - Dworsky 19, Jelínek 15, Pumprla P. 15, Kheil 8, Pumprla R. 8, Bruner 5, Páleník 3.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz