Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Sokolům se nepodařilo vyzrát na Kolín. Ve vyrovnaném zápase zářil Šturanovič

18. 1. 2023

page.Name
Basketbalisté Hradce Králové prohráli v rámci 19. kola NBL na palubovce Kolína 95:75. Do poloviny zápasu drželi s domácím favoritem krok, osudnou byla týmu trenéra Lubomíra Peterky opět třetí čtvrtina, kterou sokoli prohráli 28:14. Hradecký tým v posledních zápasech trápí rozsáhlá marodka, která se rozrostla o dalšího hráče. V průběhu zápasu totiž musel odstoupit Adam Goga. Skvělý výkon předvedl pivot sokolů Maksim Šturanovič, který zapsal 31 bodů a 11 doskoků.

Náročná série tří venkovních zápasů proti týmům z popředí tabulky je tak u konce. Hradečtí vybojovali překvapivé vítězství v Děčíně, na které ale nedokázali navázat. Po debaklu proti mistrovskému Nymburku však předvedli proti kolínským medvědům o dost lepší výkon. Domácímu favoritovi se nedařilo bodově odpárat aktivně hrající sokoly, kterým pak přeci jen v druhé polovině zápasu došla pára. Zápas totiž dohrávali pouze v sedmi hráčích, zranil se v dobré formě hrající Adam Goga. Kromě něj tak Hradci chyběl Autrey, Mandalinič, Kábrt, Škranc a Svojanovský.

Roli tahouna hradeckého týmu převzal pivot Maksim Šturanovič, který soupeři nasázel 31 bodů a k tomu přidal 11 doskoků. Zdatně mu sekundovali i mladíček Tomáš Dvořák a navrátilec po nemoci Ondřej Peterka. V zápase zapsali 13, respektive 11 bodů. První poločas naznačoval tuhou bitvu o vítězství až do závěrečné sirény, hradeckým basketbalistům se však stejně jako v minulém zápase nepovedla třetí čtvrtina. Sokolům se nepodařilo pohlídat kolínského náhradníka Filipa Novotného, který jim nasázel famózních 10 trojek z 13 pokusů.

„Sice je skóre minus 20 pro nás, ale myslím si, že jsme tu předvedli dobrý výkon, vzhledem k sestavě, ve které jsme sem přijeli. Těší mě dobrý první poločas, kde jsme hráli dobře a domácím se nedařilo reagovat na změny obrany,“ řekl k zápasu trenér sokolů Lubomír Peterka. Domácí se během pauzy oklepali, a především díky střeleckému koncertu Novotného se jim podařilo Hradci odskočit. „Po zranění Gogy bylo jasné, že domácí převezmou otěže utkání a postupně se nám vzdalovali a dostali zápas pod kontrolu. My jsme bojovali, ale dnes famózní výkon předvedl Filip Novotný,“ doplnil Peterka.

Sokoly čeká v sobotu klíčový domácí zápas proti pražské Slavii. Hradečtí jsou na posledním místě tabulky a v následujícím průběhu sezóny je bude čekat boj o záchranu. Soupeři by jim měli být právě slávisté a také basketbalisté Olomoucka.

NBL – 19. kolo základní části

Kolín - Hradec Králové 95:75 (38:36)

Body: Kolín - Novotný 30, Slavinskas 16, Lošonský 13, Šiška 10, Jelínek 6, Číž 5, Dlugoš 5, Mareš 4, Petráš 4, Merta 2.

HK - Šturanovič 31, Dvořák 13, Peterka 11, Kalný 7, Goga 5, Vondra 5, Bubeníček 3.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz