Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Svátek florbalu! V Hradci se představí stříbrní reprezentanti z mistrovství světa

20. 1. 2023

page.Name
Na začátku února se může florbalová obec nejen v Hradci Králové těšit na atraktivní akci. Od čtvrtka 2. do neděle 5. února bude totiž hradecký klub spolupořádat reprezentační mezinárodní turnaj, který se odehraje na třebešské hale. A nebudou chybět ani Češi. Muže čeká dvojzápas se Švýcarskem, juniorky pak dvě utkání se Švýcarskem a dvě utkání s Finskem. Pro fanoušky je navíc připraven i bohatý doprovodný program, vystaven bude dokonce i stříbrný pohár z posledního mistrovství světa! Lístky jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Rok 2022 uzavřela mužská florbalová reprezentace nadmíru skvěle. Na mistrovství světa ve Švýcarsku dosáhla na stříbro, které předtím získala naposledy v roce 2004. Únorovým turnajem odstartují svěřenci trenéra Berky nový cyklus, zároveň ale symbolicky uzavřou i ten starý. Loučit se totiž budou v pátečním utkání proti Švýcarsku dvě opory, které po dlouhá léta patřily k pilířům národního týmu.

Tom Ondrušek a Martin Beneš se rozloučí přímo v zápase, po němž ukončí svoji reprezentační kariéru. „Diváky bych nalákal na ten nejlepší florbal, jehož součástí bude příjemná rozlučka. Česko a Švýcarsko jsou týmy na top úrovni. Zároveň si myslím, že Švýcaři se nám budou chtít v novém cyklu a pod novým trenérským vedením revanšovat za nepovedené semifinále a za to, že se jim nepodařilo uspět na domácím mistrovství světa,“ zve fanoušky do haly na jihu Hradce právě Ondrušek, pro nějž to bude celkově 108. zápas v reprezentačním dresu.

Neméně úspěšný rok měly i juniorky, které se na mistrovství světa v Katovicích dostaly do finále vůbec poprvé v historii. V něm srdnatě vzdorovaly Švédkám, nakonec se však musely – stejně jako muži – spokojit se stříbrnou medailí. Na východ Čech dorazí juniorská reprezentace s osmi novými tvářemi. „Rozhodli jsme se dát šanci se ukázat v mezinárodní konfrontaci několika dalším hráčkám širšího kádru. Chceme vidět v praxi, jak nejen nové, ale i stávající hráčky, dokáží na hřišti aplikovat a plnit naše herní principy,“ říká k nominaci hlavní trenér Tomáš Martiník.

Celodenní lístky jsou již v prodeji na síti TicketportalNa páteční a sobotní den je cena denní vstupenky stanovena na 290 Kč, na čtvrteční a nedělní pak 90 Kč. Držitel průkazu ZTP má stanovenou jednotnou cenu 50 Kč na všechny dny, jeho doprovod si musí zakoupit vstupenku za 1 Kč.

Program turnaje:

Čtvrtek 2. února 2023:

Česká republika vs. Švýcarsko (juniorky, 19:00)

Pátek 3. února 2023:

Švýcarsko vs. Finsko (juniorky, 10:00)
Česká republika vs. Finsko (juniorky, 16:30)
Česká republika vs. Švýcarsko (muži, 19:00)

Sobota 4. února 2023:

Finsko vs. Švýcarsko (juniorky, 13:30)
Česká republika vs. Švýcarsko (muži, 16:00)
Česká republika vs. Švýcarsko (juniorky, 18:30)

Neděle 5. února 2023:

Česká republika vs. Finsko (juniorky, 11:00)

 

David Šimeček, Tomáš Kalas, Český florbal
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Martin Flousek/Český florbal