21°

Sokoli nestačili na Slavii. V Praze podlehli vysoko 76:102

16. 2. 2023

page.Name
Královští sokoli prohráli v zápase třetího kola nadstavbové části s pražskou Slavií vysoko 76:102 a připsali si tak osmou ligovou porážku v řadě. Zápas měli v režii Pražané, kteří do utkání vstoupili mnohem aktivněji a do poločasu stihli o výsledku zápasu rozhodnout. Hradečtí celý zápas tahali za kratší konec, během druhé čtvrtiny si připsali pouhých osm bodů, oproti soupeřovým 35. Do zápasu nakonec nezasáhl Srb Solevič, který sokolům výrazně chyběl i v minulém zápase proti Olomoucku.

Basketbalisté Hradce podruhé od nového roku nestačili na Slavii, po téměř měsíci však bylo utkání mezi oběma celky mnohem méně vyrovnané. Trápící se Východočeši nezačali zápas vůbec dobře, soupeř se jim začal vzdalovat už během první čtvrtky. Jestli byl výkon obrany sokolů v první části špatný, v té druhé byl katastrofální. Soupeřům z Prahy povolila hradecká defenzíva 35 bodů, což znamenalo, že zápas byl rozhodnutý už o poločase.

„V prvním poločase jsme nebyli absolutně nikde. Dostali jsme hrozně moc trojek, většina z nich byla otevřených. Jde to pouze za námi, za naší příšernou obranou,“ kroutil hlavou nad obranným výkonem týmu v průběhu prvního poločasu křídelník sokolů Adam Goga.

Hradeckým chyběl Solevič, který absentoval již v minulém zápase. Nahradit se ho pokusila nová posila Cavallero, se 14 body byl spolu se Šturanovičem nejproduktivnějším hráčem sokolů. Přes 10 bodů se dostali ještě Prskalo a Škranc, oba zapsali po 13 bodech.

Druhý poločas byl v hradeckém podání o poznání lepší. Sokolům se podařilo vyhrát obě čtvrtiny, druhou půli vyhráli 50:39. „Naše nasazení po celý zápas dneska bylo odpovídající boji o záchranu. Pokud s takovým zápalem půjdeme do všech zápasů, je tu pořád nějaká šance, že se zachráníme,” uzavřel Goga.

Sokoly čeká v únoru už jen jeden zápas ve skupině poražených, a to proti pražskému USK. Venkovní zápas odehrají Hradečtí v sobotu.