Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Sokoli posílili. V záchranářském boji jim pomůže Argentinec Cavallero

10. 2. 2023

page.Name
Královští sokoli přivedli pod Bílou věž další posilu. Je jí 24letý Argentinec Tomás Cavallero, který přichází ze slovenského Baníku Handlová. V posledním týmu tabulky slovenské extraligy patřil mezi lídry, průměrně si v dresu trápící se Handlové připsal 12 bodů na zápas. V kádru by měl argentinský univerzál s italským pasem nahradit především zraněného Lovro Mandaliniče, jehož návrat do sestavy v této sezóně je krajně nepravděpodobný. Jihoameričan by mohl naskočit na domácí palubovce již zítra, kdy sokoli odehrají klíčový zápas proti Olomoucku.

Tomás Cavallero. Tak zní jméno další zahraniční posily, kterou hradecký klub přivedl v boji o záchranu v nejvyšší české basketbalové soutěži. Bez dvou centimetrů dva metry vysoký křídelník by měl v týmu trenéra Lubomíra Peterky nahradit zraněného Lovra Mandaliniče. „Tomás do MBK Handlová přišel těsně před odchodem trenéra Tihomíra Bujana, který si ho vybral do týmu a následně odešel do Olomouce. Je to typ komplexního hráče, který doplní sestavu po odchodu zraněného Lovra Mandaliniće,“ slibuje si od příchodu šikovného Argentince manažer týmu Peter Sedmák.

Hradecký tým celou sezónu trápí rozsáhlá marodka. Kromě zkušeného Američana Autreyho, který se po svém nedávném příchodu vyprofiloval v jednoho z klíčových hráčů, chybí dlouhodobě i již zmiňovaný Chorvat Mandalinič. „Tomás je podobný typ hráče jako Lovro a očekáváme od něj, že se stane lídrem našeho týmu. Je to levoruký střelec, jehož výhodou je, že může hrát jak na pozici rozehrávače, tak i křídlo. Má dobrou kontrolu míče a je nebezpečný zvenku i zpoza tříbodového oblouku. Věřím, že rychle zapadne do kolektivu a bude přínosem pro náš klub,“ doplnil Sedmák.

 

Sokoly zítra čeká veledůležitý zápas s Olomouckem, který může výrazně napovědět, koho letos budou čekat barážové povinnosti. Východočeský klub se bude chtít za každou cenu baráži vyhnout, napovídají tomu i nedávné příchody Soleviče a Prskala.

Hradecký mančaft první zápas nadstavby NBL prohrál, nad jeho síly bylo USK Praha. „Tentokrát se nám nedařila obrana, nepodařilo se nám USK Praha ubrzdit za trojkovým obloukem. Dostali jsme 13 trojek, je však pravdou, že některé z nich byly z těžkých pozic. Naším problémem byly také fauly. Byli jsme celkově bez energie,“ hledal důvody porážky s pražským celkem trenér Lubomír Peterka.

Lodivod sokolů si také stěžoval na nedostatečné pískání faulů na pivota Šturanoviče, který si v zápase připsal skvělých 26 bodů. Ohledně zítřejšího zápasu je Peterka pozitivní. „Věřím, že vyhrajeme, ale musíme zlepšit obranu a více se koncentrovat. Musíme být soustředění na jejich silné stránky,“ uzavřel.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Královští sokoli/bkhk.cz