Čtvrtek

2. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Florbalisté přihlašují rekordní počet týmů a nabírají nové hráče

24. 6. 2020

page.Name
Největší florbalový oddíl v Královéhradeckém kraji ani přes koronavirovou pandemii nezahálel a v klubu se intenzivně pracovalo na přípravě nové sezony. Jedním z hlavních bodů je znovu přilákat další talentované děti, které mají chuť sportovat a získávat nové kamarády i kamarádky.

Florbalový oddíl FbC Hradec Králové do nové sezóny 2020/2021 přihlašuje rekordní počet 19 družstev, což je o dvě družstva více než v sezóně loňské. Podle Davida Šimečka z marketingu oddílu je v tomto ohledu FbC v Královéhradeckém a Pardubickém kraji lídrem. „Díky tomu, že neustále rosteme, chceme i nadále rozšiřovat členskou základnu. Po celý rok tak nabíráme nové hráče do všech věkových kategorií,“ uvedl.

Jeho slova potvrzují webové stránky oddílu www.fbchk.cz, kde případný zájemce v rozpisu tréninku najde svoji věkovou kategorii a může dorazit na kterýkoliv trénink. První dva tréninky má u FbC navíc zdarma na zkoušku a může si půjčit florbalku. Neustálý rozvoj klubu je i příčinou toho, že má kvalitní B týmy, a právě rezervnímu týmu mužů se podařilo dodatečně postoupit do Regionální ligy.

„Nutno podotknout, že zcela zaslouženě po tom, co z 16 utkání získal 45 bodů a zaznamenal jedinou porážku za celou sezónu. Dodatečný postup se dotkl i našich juniorů B, kteří budou v příští sezóně hrát 2. ligu juniorů,“ prozradil Šimečka s tím, že A tým mužů takové „štěstí“ neměl a pro příští sezónu zůstává v Divizi.

„Mužům A postup utekl o vlásek, když před poslední sérií o postup do vyšší soutěže zasáhla vyšší moc v podobě nouzového stavu. Cíl ale zůstává i nadále stejný, a to postup do Národní ligy. Kádr je z devadesáti procent stejný, aktuálně registrujeme dva odchody, zároveň jsme však v jednání s případnými dvěma až třemi posilami,“ dodal zástupce hradeckých florbalistů.

(hyš-tz-dš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv FbC Hradec Králové