Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Historická sezona pro hradecké florbalisty, slaví postup do Národní ligy

20. 5. 2022

Historická sezona pro hradecké florbalisty, slaví postup do Národní ligy 7 snímků
Největší úspěch v historii hradeckého florbalu zaznamenal v letošní sezoně tým mužů FbC Hradec Králové. Po postupu z Divize B si muži v příští sezoně zahrají Národní ligu. Hradeckému klubu se tak podařilo splnit jeho letitý cíl. Dařilo se i mládežnickým týmům.

Muži "A" skončili v základní části letošní Divizi B na 2. místě a postoupili tak do následného play-up o postup. V prvním kole si nejprve poradili s Gorilami Plzeň poměrem 3:0 a následně stejným výsledkem ovládli i sérii s vítězem divize E - Přerovem.

Po domácím vítězství ve třetím zápase s Přerovem tak mohli hradečtí florbalisté oslavit největší úspěch v historii hradeckého florbalu. Bez ztráty kytičky ovládli celé play-up a zajistili si tak postup do Národní ligy, která je třetí nejvyšší soutěží v České republice. 

"Jsme strašně rádi, že se nám podařilo splnit předsezónní a vlastně už letitý cíl v podobě postupu do Národní ligy. To, že se nám tento počin povedl v nejkratším možné čase, ukazuje na kvalitu a potenciál tohoto týmu, který není ani zdaleka na svém vrcholu. I přes tento historický a úspěšný zápis do klubové historie věřím, že je to pouze začátek další etapy, která bude mít do budoucna vzrůstající pokračování. Za celosezónní přízeň a a podporu bych chtěl také poděkovat našim fanouškům," okomentoval úspěch trenér hradeckých florbalistů Jakub Černý. 

V klubu panuje spokojenost i s úspěšnými mládežnickými týmy, kterých FbC Hradec Králové letos vyslal do ligových soutěží celkem 17. Zřejmě největšího úspěchu dosáhli starší žáci, kteří se kvalifikovali na Mistrovství ČR, na kterém se umístili na krásném 8. místě.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: FbC Hradec Králové