Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Hradečtí florbalisté na čele Národní ligy: Budeme ještě silnější, věří trenér

9. 12. 2022

page.Name
Po historickém postupu do Národní ligy mají za sebou florbalisté FbC Hradec Králové zhruba polovinu sezony. Ve třetí nejvyšší české soutěži hradečtí florbalisté rozhodně nepůsobí jako vyjukaný nováček. Díky 11 výhrám ze 14 odehraných zápasů jsou aktuálně dokonce na čele tabulky. Před druhou polovinou sezony se netají cílem postoupit z Národní ligy do 1.ligy. O dosavadních výsledcích, posilách týmu a cílech do zbytku sezony hovoří v rozhovoru hlavní trenér hradeckých florbalistů Tomáš Pokorný.

Jak jsi zatím spokojený s výkony týmu a výsledky v první polovině soutěže?
Jsem hlavně spokojen se vstupem do soutěže. Dokázali jsme si, že po kvalitní přípravě budeme více jak konkurenceschopní a zápasy jsme vyhrávali zaslouženě. Momentálně přišla i zaváhání, což je na naší cestě také strašně důležité. Musíme mít stále na paměti, že za úspěchem vždy stojí tvrdá práce a maximální úsilí. Pokud se nám podaří z těchto "malých" proher vrátit nohama na zem a znovu maximalizovat úsilí na tréninku, tak budeme ještě silnější. Prozatímní první místo v tabulce je hezké, ale nic moc to neznamená. Čeká nás ještě dlouhá sezona a rozhodující momenty sezony jsou teprve před námi.

Co vnímáš jako největší devízu týmu a kde naopak vidíš rezervy směrem do druhé poloviny základní části a potažmo také play-off?
Jako největší devízu našeho týmu vnímám šířku kádru a že nejsme závislí jen na jedné lajně, či osobě. Máme ve všech třech pětkách hráče, kteří dokážou být rozhodujícím faktorem pro vývoj utkání a když někdo zrovna nemá svůj den, tak to vezme na sebe někdo jiný. Ono tomu jde ruku v ruce i pojetí naší hry, které je postavené na celoplošné týmové hře s čímž jsme po většinu sezony zatím spokojeni. Nadále chceme pracovat na mentálním nastavení jednotlivých hráčů, občas se nám stává, že začneme být trochu lehkovážní v určitých pasážích zápasů, ale nemám pochyby o tom, že to nezlepšíme. Jelikož se snažíme hrát velice ofenzivně, tak do druhé půlky sezony chceme ještě více zapracovat na nebezpečnosti naší hry, aby jsme byli ještě hladovější po gólech. A jelikož víme, jak se zápasy v play off, play up apod. hrají, tak se budeme více soustředit na součinnost obranné hry.

PŘEHLED ZBÝVAJÍCÍCH DOMÁCÍCH UTKÁNÍ MUŽŮ "A" V NÁRODNÍ LIZE - ZÁPAD

18.12. Panthers Praha (17:00, SH Třebeš)
15.1. FAT PIPE Traverza (17:00, SH Třebeš)
29.1. SK Florbal Benešov (17:00, SH Třebeš)
12.2. ASK Orka Čelákovice (17:00, SH Třebeš)

Jak do týmu zapadly posily a jak hodnotíš jejich přínos?
Globální přínos posil do týmu si vyhodnotíme po sezoně, až budeme vidět, jak hráči obstáli v těch nejdůležitějších zápasech sezony. Ale zatím panuje spokojenost. Do branky jsme získali zkušenosti, do obranné hry dříče a do ofenzivy kreativní hráče, kteří nám pomohou efektivností a kanadskými body. Takže my jsme zatím spokojeni a doufám, že nám na stanovené cestě pomůžou co nejvíce. Pořád si totiž myslím, že to nejlepší nám teprve ukáží.

S jakými cíli jdete do dalších 11 zápasů v základní části? Bude pro vás důležité pořadí vzhledem k výběru soupeřů pro play-off nebo to pro vás není až tak důležité?
Pořadí v tabulce vnímám jako druhořadé. Potěší, ale vlastně nic nevyřeší. Tak jako po celou sezonu. Jdeme zápas od zápasu, trénink od tréninku. Hráčskou kvalitu máme velkou a když to bude podloženo kvalitní prací a držení se nastoleného směru, tak se nebojím, že bychom za to nebyli odměněni. Ale jak říkám, nejdůležitější je cesta a schopnost na ní tvrdě pracovat.

Nemohu se nezeptat také na mužskou rezervu, tedy “B” tým, za který jsi odehrál 6 zápasů, ve kterých jsi nasbíral 5 kanadských bodů. Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny v Regionální lize a co bude potřeba, aby se naplnil cíl v podobě postupu do Divize?
Náš B tým musím pochválit. Pracuje velice dobře, kluci mají super partu, dobré trenérské vedení a florbal si společně užívají. Mně je ctí, když si můžu a čas mi to dovolí, si s nimi zahrát. Líbí se mi také symbióza mezi "A" týmem a "B" týmem. Navzájem se snažíme si vypomoci a přejeme si ať se oběma týmům daří co nejvíce. Postup do divize by byla příjemná odměna. Ale ještě bych nepředbíhal, sezona je dlouhá a musíme všichni zůstat nohama na zemi a kvalitně pracovat. Jedině tak dojdeme společně k úspěchu.

David Šimeček, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: FbC Hradec Králové