Neděle

5. února 2023

Nyní

-5°

Zítra

-7°

Svátek má

Pardubickou juniorku ovládl hradecký tenista Daniel Siniakov

13. 8. 2021

page.Name
Vítězem 94. ročníku Pardubické juniorky mezi chlapci se stal Daniel Siniakov. Královéhradecký tenista si v páteční finálové bitvě poradil s Jakubem Menšíkem 7:6 (5), 6:1, který do té doby v turnaji neztratil ani set. Mezi dívkami se z titulu radovala favorizovaná Linda Nosková. Letošní juniorská šampionka z Roland Garros porazila Nikolu Bartůňkovou 6:4, 6:1.

Bratr olympijské vítězky ve čtyřhře Kateřiny Siniakové a semifinalista loňského ročníku na cestě do finále postupně vyřadil Jakuba Filipa (6:2, 6:2), Josefa Zapletala (6:3, 6:0), Jana Hrazdila (4:6, 6:4, 6:6) a William Matthew Donalda (6:3, 3:6, 6:3). Zvláště čtvrtfinále a semifinále ho stály hodně sil, na kurtu se o postup pral vždy dvě a půl hodiny!

Finálová bitva nabídla daleko kratší průběh. Trvala hodinu a půl. V prvním setu oba hráči několikrát prolomili podání soupeře a dramatická koncovka se rozhodovala až v tiebreaku. Poměrem 7:5 ho urval osmnáctiletý Sinikakov a položil tím základ k vítězství nad oddílovým kolegou z prostějovského klubu.

Ve druhém setu už totiž na kurtu dominoval o tři roky starší hradecký tenista a po výhře 6:1 se tak mohl radovat z celkového turnajového prvenství, které v minulosti slavili takoví hráči jako Kodeš, Lendl, Korda anebo Berdych.

Do ženské galerie vítězů populárního mládežnického turnaje přibylo jméno Linda Nosková. Nasazená jednička potvrdila roli hlavní favoritky a ve finále porazila další velký talent českého ženského tenisu Nikolu Bartůňkovou 6:4, 6:1. Nosková v utkání předvedla velký přehled nejen na servisu, ale i returnu a triumfem v Pardubicích potvrdila svůj status jedné z nejlepších tuzemských juniorek současnosti.

 

 

Finále 94. ročníku Pardubické juniorky

dvouhra
chlapci: Daniel Siniakov – Jakub Menšík 7:6(5), 6:1
dívky: Linda Nosková – Nikola Bartůňková 6:4, 6:1

čtyřhra
chlapci: Daniel Siniakov, Hynek Bartoň – Josef Zapletal, Jan Hrazdil 7:6(2), 6:3
dívky: Dominika Šálková, Linda Klimičová – Nosková, Havlíčková 6:4, 6:4

Michal Bogáň
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Tereza Karanská