Čtvrtek

2. února 2023

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Po triumfu na US Open je Siniaková světovou jedničkou ve čtyřhře

13. 9. 2022

page.Name
Rodačka z Hradce Králové Kateřina Siniaková spolu s Barborou Krejčíkovou vstoupily do tenisových dějin. České deblistky po triumfu na US Open završily v New Yorku kariérní Grand Slam. „Chceme víc, proto ten sport děláme. Překonáte všechny překážky a je super, když pak stojíte s trofejí," prohlásila šestadvacetiletá Siniaková, která se stala světovou jedničkou ve čtyhře.

Český tenis vládne ženské čtyřhře. Deblový pár Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková po triumfu na US Open v New Yorku dosáhl na kariérní Grand Slam, což znamená vítězství na čtyřech nejprestižnějších turnajích. Po dvou titulech ve Wimbledonu, French Open a letošnímu vítězství na Australian Open české reprezentantky vyhrály i v New Yorku a vybojovaly poslední čtvrtou trofej z podniků velké čtyřky. Ve sbírce navíc mají i zlatou medaili z olympijských her v Tokiu a prvenství na Turnaji mistryň.

„Máme obrovskou radost, že se nám to podařilo. Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře a vypadalo to, že si z finále odneseme jen talíř. V důležitém momentu jsme se ale více uvolnily, vzaly utkání na lehčí váhu a zasmály se. Následně se začalo skóre otáčet. I fanoušci doma nám určitě fandili, takže jsem ráda, že se nám to podařilo pro ně vyhrát," řekla Krejčíková pro web Tenisový svět.

Češky se ve finále pořádně nadřely. Na betonových dvorcích v New Yorku proti domácímu páru Caty McNallyová, Taylor Townsendová prohrávaly 3:6 a 1:4, ale zápas otočily, vyhrály dalších 12 her ze 14 a za více než dvě hodiny souboj ukončily výsledkem 3:6, 7:5, 6:1.

Čtěte také: Siniaková v jiné roli: Byl to krásný pocit, že mohu motivovat další generaci

 

„Utkání nešlo podle plánu a nehrály jsme nejlépe. Pak Bára řekla, že se nemůže stát nic horšího, než že prohrajeme. To nás uvolnilo. Zjednodušily jsme hru, šly do toho a věděly, že nemáme co ztratit. Dostaly jsme se nahoru, začaly hrát náš tenis a holky nevěděly, jak na to reagovat. Jsem ráda, že to takhle dopadlo. Nechce se mi věřit, že jsme to dotáhly," uvedla Siniaková.

Rodačka z Hradce Králové se po triumfu na US Open stala světovou jedničkou ve čtyřhře. Na prvním místě má náskok o více než tisíc bodů před Krejčíkovou, která poskočila o pět míst.
„Chceme víc, proto ten sport děláme. Překonáte všechny překážky a je super, když pak stojíte s trofejí," uvedla Kateřina Siniaková.

České tenistky se staly po Pam Shriverové a Gigi Fernándezové dalšími dvěma hráčkami, které vyhrály v deblu všechny čtyři grandslamy, olympijské hry a Turnaj mistryň.

„Zní to úžasně. Zapsaly jsme se do historie. I když se nám v některých momentech nedařilo, pořád jsme věřily. To je ten hlavní klíč - vydržet. Pokračovat a užívat si cestu. Když se k tomu přidají takové úspěchy, je to krásný pocit a satisfakce," podotkla Krejčíková, která ocenila, že mohla se Siniakovou předat speciálně připravené trofeje i trenérům.

Přestože obě Češky dosáhly už bohaté sbírky úspěchů a jsou nyní nejvýše postaveným párem světa, neztrácejí motivaci posouvat se dál. „Motivace je pořád. Hrajeme tenis, protože nás stále baví. Miluju hrát takové zápasy na takových velkých kurtech," prohlásila Krejčíková.

Z pohledu českých úspěchů se Krejčíková se Siniakovou ziskem šestého grandslamového titulu odpoutaly v historickém žebříčku od Lucie Šafářové. Tři tituly je dělí od Heleny Sukové, v čele je s 12 triumfy Jana Novotná.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera, Jakub Misík, Facebook Kateřiny Siniakové