Středa

25. listopadu 2020

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Opilý cizinec řádil, jak pominutý. Utekl bez placení, poškodil skútr a šest aut

2. 6. 2020

Policisté z oddělení obecné kriminality v Hradci Králové se od neděle 24. května zabývají případem šesti poškozených osobních aut a jednoho skútru. Nyní došlo k rozuzlení a ukázalo se, že vandalem je jednadvacetiletý cizinec, který má na území republiky kvůli zaměstnání povolen pobyt. Všechny excesy se odehrály pod vlivem alkoholu.

„Celý případ začal ve večerních hodinách u restaurace na Masarykově náměstí v Hradci Králové, odkud muž utekl s půllitrem bez zaplacení. Při úprku v Havlíčkově ulici odhodil sklenici na sklo zaparkovaného auta, v Průmyslové ulici pak prokopl karoserii skútru a poškodil dalších pět aut,“ popsala mladíkovo řádění policistka Iva Kormošová.

U jednoho z nich poničil zpětné zrcátko, u dalších čtyřech ulomil zadní stěrače. S pomocí svědka ho strážníci městské policie na místě činu zadrželi a předali policistům. „Ti ho podrobili dechové zkoušce, která prokázala téměř 2,8 promile alkoholu, a byl převezen do cely předběžného zadržení,“ dodala policistka. 

Vandal na automobilech způsobil škodu za téměř 51 tisíc korun. V současné době je muž, který se přiznal k vypití několika piv a půl litru tvrdého alkoholu, obviněn z trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR