Pondělí

21. června 2021

Nyní

24°

Zítra

25°

Svátek má

Muž krade jako pověstná „straka“, do vězení míří po dvacáté

19. 5. 2020

Chorobná a nezadržitelná touha po odcizování věcí, tedy kleptomanie, zřejmě provází život sedmačtyřicetiletého recidivisty z Hradce Králové, který převážně za majetkovou trestnou činnost strávil od svých dvaadvaceti let více než 15 let ve vězení. Přesto se nepoučil, krade dál a půjde znovu za mříže.

Nyní byl opět obviněn z toho, že se během dvou a půl měsíce dopustil čtyřech krádeží v drogistických prodejnách. „Ve dvou odcizil šest pleťových krémů, v další holicí strojek s náhradními hlavicemi a v poslední šest fixačních krémů. Krádeží věcí způsobil škodu za téměř pět tisíc korun,“ vypočítala policistka Iva Kormošová. 

Z policejní evidence vyplývá, že pachatel má v rejstříku trestů již 19 záznamů, zejména za krádeže.  Naposledy brány vězení opustil v polovině prosince minulého roku. „Protože v krádežích pokračoval a dvou se navíc dopustil v době nouzového stavu, policisté dali státnímu zástupci podnět na uvalení vazby,“ dodala policistka. Soudce návrhu vyhověl a muž je od minulé soboty ve vazbě. Nyní mu hrozí osmileté vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto