Pátek

16. dubna 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Finalisté 2. kola senátních voleb získávají podporu od neúspěšných kandidátů

6. 10. 2020

page.Name
Právník Jan Holásek (za HDK) získal podporu pro druhé kolo senátních voleb v obvodu Hradec Králové od neúspěšných kandidátů z prvního kola Pavla Vacka (za Piráty) a Jana Čápa (KDU-ČSL). Poslanec Jiří Mašek (ANO) má podporu Lubomíra Štěpána (KSČM), zjistila dnes ČTK od oslovených kandidátů.

Mašek získal v prvním kole 19,51 procenta hlasů, druhý Holásek dostal 16,91 procenta. Končící senátor Jaroslav Malý, který kandidoval jako nezávislý a skončil jako patý, zatím nikomu podporu nevyslovil. „Moji podporu má pan Holásek a doporučil jsem to i svým voličům,“ potvrdil Vacek, který v prvním kole senátních voleb na Královéhradecku skončil se 13,70 procenty hlasů třetí.

Jan Holásek.

Čtvrtý v pořadí se umístil Pavel Staněk (ODS) se 13,61 procenta hlasů, pátou příčku obsadil Jaroslav Malý (nezávislý), volilo ho 9,86 procenta lidí. Šestý byl Jan Čáp (KDU-ČSL) s 9,26 procenta, sedmá Markéta Pakandlová (za SPD) dostala 4,98 procenta hlasů, na osmém místě skončil Lubomír Štěpán (KSČM) s 4,53 procenta hlasů a devátý Petr Brábník (Trikolóra) se 3,32 procenta. O hlasy voličů v prvním kolem senátních voleb v obvodu číslo 45 Hradec Králové usilovalo 11 kandidátů.

Jiří Mašek

ku hj
ČTK
Foto:
archiv Jana Holáska a Jiřího Maška