Pátek

23. října 2020

Nyní

Zítra

14°

Svátek má

Finalisté 2. kola senátních voleb získávají podporu od neúspěšných kandidátů

6. 10. 2020

page.Name
Právník Jan Holásek (za HDK) získal podporu pro druhé kolo senátních voleb v obvodu Hradec Králové od neúspěšných kandidátů z prvního kola Pavla Vacka (za Piráty) a Jana Čápa (KDU-ČSL). Poslanec Jiří Mašek (ANO) má podporu Lubomíra Štěpána (KSČM), zjistila dnes ČTK od oslovených kandidátů.

Mašek získal v prvním kole 19,51 procenta hlasů, druhý Holásek dostal 16,91 procenta. Končící senátor Jaroslav Malý, který kandidoval jako nezávislý a skončil jako patý, zatím nikomu podporu nevyslovil. „Moji podporu má pan Holásek a doporučil jsem to i svým voličům,“ potvrdil Vacek, který v prvním kole senátních voleb na Královéhradecku skončil se 13,70 procenty hlasů třetí.

Jan Holásek.

Čtvrtý v pořadí se umístil Pavel Staněk (ODS) se 13,61 procenta hlasů, pátou příčku obsadil Jaroslav Malý (nezávislý), volilo ho 9,86 procenta lidí. Šestý byl Jan Čáp (KDU-ČSL) s 9,26 procenta, sedmá Markéta Pakandlová (za SPD) dostala 4,98 procenta hlasů, na osmém místě skončil Lubomír Štěpán (KSČM) s 4,53 procenta hlasů a devátý Petr Brábník (Trikolóra) se 3,32 procenta. O hlasy voličů v prvním kolem senátních voleb v obvodu číslo 45 Hradec Králové usilovalo 11 kandidátů.

Jiří Mašek

ku hj
ČTK
Foto:
archiv Jana Holáska a Jiřího Maška