Pátek

23. října 2020

Nyní

Zítra

14°

Svátek má

Martin Červíček, lídr vítěze krajských voleb, získal nejvíce preferenčních hlasů

4. 10. 2020

page.Name
Krajské volby, které se konaly v pátek a v sobotu, přivedl k volebním urnám více než 41 procent voličů, jsou minulostí. Jak jsme už čtenáře informovali, v Královéhradeckém kraji se těsným vítězem stala Koalice ODS+STAN+Východočeši, která získala 41 668 hlasů. Její lídr Martin Červíček navíc obdržel nejvíce preferenčních hlasů, a to 5020.

Na druhém místě s 3167 preferenčními hlasy byl Jiří Štěpán (Spolu pro kraj), následují Pavel Bělobrádek (Koalice KDU-ČSL, VPM, Nestraníci)  – 2798, Rudolf Cogan (ODS+STAN+Východočeši) – 2625, Ivan Adamec (ODS+STAN+Východočeši) – 2497 a Jan Sobotka (ODS+STAN+Východočeši) – 2023 preferenčních hlasů.

Podle našich informací Martin Červíček, který má hejtmanské ambice, se údajně pokusí sestavit koalici s Českou pirátskou stranou, Koalicí KDU-ČSL, VPM, Nestraníci a TOP 09, HOK, LES. Zajímavostí je, že vítězná Koalice ODS, STAN a Východočeši je jediným subjektem, za který se do zastupitelstva nedostal nikdo z Hradce Králové.

JMENNÉ PŘEHLEDY KRAJSKÝCH ZASTUPITELŮ

ODS+STAN+Východočeši
Martin Červíček (Vysokov), Rudolf Cogan (Nová Paka), Ivan Adamec (Trutnov), Martina Berdychová (Holovousy), Václav Řehoř (Blešno), Josef Horáček (Jaroměř), Jana Drejslová (Rychnov nad Kněžnou), Dana Kracíková (Železnice), Milan Brandejs (Teplice nad Metují), Ladislav Brykner (Jičín), Aleš Maloch (Rudník), Jiří Škop (Police nad Metují).

ANO
Jaromír Dědeček (Markvartice), Ivana Hantschová (Hradec Králové), Petr Koleta (Hronov), Zdeněk Praus (Častolovice), Jan Kříž (Dvůr Králové nad Labem), Monika Štayrová (Hradec Králové), Darina Kricnarová (Lhota pod Hořičkami), Jana Berkovcová (Nové Město nad Metují), Jan Jarolím (Dvůr Králové nad Labem), Miroslav Kodydek (Jičín), Klára Dostálová (Hořice), Jana Šandová (Zdelov).

Česká pirátská strana
Pavel Bulíček (Hradec Králové), Adam Valenta (Trutnov), Martin Vágner Dostálová (Trutnov), Aleš Dohnal (Hradec Králové), Arnošt Štěpánek (Hradec Králové), Petr Poláček (Dobruška), Jana Patková (Hradec Králové).

Spolu pro kraj (ČSSD a Zelení)
Jiří Štěpán (Hradec Králové), Jan Birke (Náchod), Pavel Hečko (Meziměstí), František Mencl (Hradec Králové).

Koalice pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL, VPM a Nestraníci)
Pavel Bělobrádek (Náchod), Jan Čáp (Hradec Králové), Anna Maclová (Hradec Králové), Miroslav Uchytil (Hradec Králové).

Spojenci pro Královéhradecký kraj
Zdeněk Fink (Hradec Králové), Pavlína Springerová (Hradec Králové), Jan Holásek (Hradec Králové), Jan Grulich (Sedloňov).

SPD
Zdeněk Podal (Hradec Králové), Andrea Pajgerová (Hradec Králové). 

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Východočeské televize V1