Čtvrtek

25. února 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Tři politické subjekty upravily kandidátky pro podzimní krajské volby

3. 8. 2020

page.Name
Zákonná lhůta na úpravy už podaných kandidátek pro podzimní krajské volby vypršela dnes v 16 hodin. Toho v Královéhradeckém kraji využily tři politické subjekty. Ve dvou případech šlo o doplnění jmen kandidátů, v jednom o odvolání kandidáta. Nikdo z politických subjektů kandidaturu nestáhl.

Podle Štěpánky Blažkové z krajského úřadu tato instituce v zákonné lhůtě obdržela 12 přihlášek k registraci ke krajským volbám. Kandidátní listinu bylo možné podat do 28. července. „Počet podaných kandidátních listin je 13, ale jenom 12 z nich bylo podaných včasně. V krajských volbách se tak s největší pravděpodobností utká 12 soupeřů,“ řekla.

Kandidující uskupení nyní mají do 13. srpna čas na to, aby opravily případné chyby na kandidátkách. Bezchybné kandidátní listiny pak krajské úřady nejpozději 15. srpna zaregistrují, ostatní vyřadí. V minulých volbách v hradeckém kraji kandidovalo 17 subjektů, do zastupitelstva se jich dostalo devět, vítězné hnutí ANO skončilo v opozici.

V kraji nyní vládne pětičlenná koalice ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, koalice Starostů a Východočechů a TOP 09. Ne všechny ale jdou do voleb znovu, řada stran a hnutí zastoupených v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu bude kandidovat jako součást různých koalic.

ku kš
ČTK
Ilustrační foto