Sobota

16. ledna 2021

Nyní

-5°

Zítra

-6°

Svátek má

V Hradci Králové chce do Senátu osm lidí, obhajuje Malý

20. 7. 2020

page.Name
V senátním obvodu Hradec Králové by se v říjnových volbách mělo podle zjištění ČTK utkat osm lidí. Současný senátor a lékař Jaroslav Malý bude mandát na Hradecku obhajovat jako nezávislý kandidát.

Před šesti lety se senátorem stal jako nestranický kandidát ČSSD. Sociální demokraté vlastního kandidáta nestavějí a deklarovali, že Malý bude mít jejich podporu. Ve volbách v roce 2014 o Senát v obvodu Hradec Králové usilovalo 11 kandidátů. Další kandidáti mohou ještě i letos přibýt, poslední termín pro jejich přihlášení je 28. července.

Hnutí ANO nasadí na Hradecku do senátních voleb poslance a bývalého ředitele krajské zdravotnické záchranné služby Jiřího Maška. Kandidátem ODS bude právník, exposlanec a bývalý náměstek ministra spravedlnosti Pavel Staněk. Za Piráty bude kandidovat vysokoškolský pedagog a hradecký zastupitel Pavel Vacek, který by měl mít podporu od hnutí STAN.

KSČM do voleb vyšle hradeckého zastupitele Lubomíra Štěpána. Za KDU-ČSL bude o senátorské křeslo usilovat lékař Fakultní nemocnice Hradec Králové Jan Čáp. Právník Jan Holásek bude kandidovat jako nezávislý na základě návrhu Hradeckého demokratického klubu a bude mít podporu TOP 09, hnutí Senátor 21 a Liberálně ekologické strany. Svoboda a přímá demokracie (SPD) vyšle do senátního klání advokátku Markétu Pakandlovou.

Ve volbách v roce 2014 Malý ve druhém kole senátních voleb porazil kandidáta ODS Oldřicha Vlasáka.

ČTK