Čtvrtek

25. února 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

V senátním obvodu Hradec Králové do voleb zaregistrovali jedenáct kandidátů

13. 8. 2020

page.Name
Podle mluvčího magistrátu Petra Vinkláře nebylo potřeba řešit na kandidátních listinách žádné nedostatky, proto nic nebránilo tomu, aby do letošních senátních voleb v obvodu Hradec Králové bylo zaregistrováno všech 11 kandidátů, kteří podali kandidátní listinu.

Devět z nich vyslaly politické subjekty, dva kandidují jako nezávislí. Počet kandidátu je stejný jako v roce 2014. Současný senátor a lékař Jaroslav Malý bude mandát na Hradecku obhajovat jako nezávislý kandidát. Před šesti lety se senátorem stal jako nestranický kandidát ČSSD. Sociální demokraté vlastního kandidáta nestavějí. Dalším nezávislým kandidátem je Igor Indrák.

Hnutí ANO vyšle do senátních voleb poslance a bývalého ředitele krajské zdravotnické záchranné služby Jiřího Maška a Trikolora hnutí občanů Petra Brábníka. Kandidátem ODS bude právník, exposlanec a bývalý náměstek ministra spravedlnosti Pavel Staněk. Za Piráty bude kandidovat vysokoškolský pedagog a hradecký zastupitel Pavel Vacek, který bude mít podporu od hnutí STAN.

KSČM do voleb pošle hradeckého zastupitele Lubomíra Štěpána. Za KDU-ČSL bude o senátorské křeslo usilovat lékař Fakultní nemocnice Hradec Králové Jan Čáp. Právník Jan Holásek bude společným kandidátem Hradeckého demokratického klubu, TOP 09, Změny pro Hradec, hnutí Senátor 21, Volby pro město Hradec Králové, Liberálně ekologické strany a Zelených. Svoboda a přímá demokracie (SPD) vyšle do senátního klání advokátku Markétu Pakandlovou. O senátorské křeslo usiluje také lékař Vladimír Dryml za hnutí Zdraví Sport Prosperita.

Ve volbách v roce 2014 Malý ve druhém kole senátních voleb porazil kandidáta ODS Oldřicha Vlasáka. První kolo senátních voleb se bude spolu s krajskými volbami konat 2. a 3. října.

Volební obvod číslo 45 Hradec Králové:

Název navrhujícího subjektu

jméno a příjmení kandidáta roku 2020

jméno a příjmení kandidáta roku 2014

KDU-ČSL

Jan Čáp

Anna Maclová

Hradecký demokratický klub

Jan Holásek

---

nezávislý kandidát

Jaroslav Malý

---

nezávislý kandidát

Igor Indrák

---

ANO

Jiří Mašek

Přemysl Škácha

Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Markéta Pakandlová

---

ODS

Pavel Staněk

Oldřich Vlasák

KSČM

Lubomír Štěpán

Lubomír Štěpán

Piráti

Pavel Vacek

---

Trikolóra

Petr Brábník

---

Zdraví Sport Prosperita

Vladimír Dryml

---

Blok proti islamizaci - Obrana domova

---

Vladimír Dryml

Svobodní

---

Jiří Hejhálek

DOMA

---

Jiří Hladík

Strana zelených

---

Pavel Křížek

ČSSD

---

Jaroslav Malý

Úsvit - Národní Koalice

---

Ladislav Minařík

TOP 09

 

Jiří Oliva

Zdroj: politické strany, www.volby.cz, Magistrát H.Králové

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto