Pondělí

14. června 2021

Nyní

19°

Zítra

22°

Svátek má

Zájem lidí v izolaci nebo karanténě o volby z automobilu je mizivý

30. 9. 2020

page.Name
Dvacet lidí dnes k deváté hodině ranní odvolilo na pěti stanovištích v Královéhradeckém kraji u auta. Ukázalo se tak, že zájem o tento způsob hlasování je mizivý. V Hradci Králové a Trutnově ho využilo pěti lidí, v Náchodě šest, v Jičíně tři a v Rychnově nad Kněžnou jeden člověk.

Na místě jsou policisté, kteří dohlíží na plynulost provozu, fronty se netvořily. Lidé, kteří jsou kvůli nákaze covid-19 v izolaci nebo karanténě, mohou dnes z auta volit od 7 do 15 v tak zvaném drive-in režimu. „Za první hodinu v Jičíně nevolil z auto nikdo,“ řekl ČTK mluvčí jičínské radnice Jan Jireš.

Také v Náchodě byl první hodinu zájem o volbu z auta malý. „Odvolil jeden člověk, bylo to v první půlhodině,“ uvedla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. V Královéhradeckém kraji zajišťuje obsluhu drive-in stanovišť deset zapisovatelů. Asistuje jim 40 příslušníků Armády ČR. Na každém stanovišti je k dispozici také hlídka městské policie.

V kraji lidé volí nové členy krajského zastupitelstva, mohou vybírat z kandidátek 12 politických subjektů. Současně budou volby do Senátu ve volebních obvodech Hradec Králové, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou. Vymezená stanoviště budou k dispozici voličům v karanténě či izolaci v senátních obvodech i pro případné druhé kolo senátních voleb.

ku sd hj
ČTK
Ilustrační foto: novydenik.com