Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Při střetu aut na dálnici se zranili dva lidé, škody jsou 4,4 milionu korun

19. 6. 2020

page.Name
K vážné dopravní nehodě došlo včera na dálnici D11 ve směru od Prahy do Hradce Králové. „Řidič osobního auta Toyota Corolla při přejíždění z levého pruhu do pravého narazil do boku nákladního vozidla Mercedes Unimog, které se po střetu převrátilo na bok. Osobní auto skončilo v trávě mimo silnici,“ popsala bouračku policejní mluvčí Iva Kormošová.

Při nehodě se zranily dvě osoby z náklaďáku, které byly rychlou záchrannou službou převezeny do nemocnice na ošetření. Alkohol i požití návykových látek byl u obou řidičů na místě vyloučen.

Na toyotě byla odhadnuta škoda na 200 tisíc korun, na mercedesu čtyři miliony a na komunikaci, krajnici a patníku zhruba 200 tisíc korun. U obou aut byly kvůli závadám zadrženy osvědčení o registraci.

 

Přesnou příčinu nehody vyšetřují dálniční policisté. Dálnice byla v tomto směru neprůjezdná. Provoz byl odkláněn směrem na Dobřenice a na silnici 1/11. „Po třech hodinách byl obnoven v jednom jízdním pruhu a po další hodině se stav vrátil do normální situace,“ dodala policejní mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR