Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

„Toxi“ řidiči v Hradci Králové, hned tři během několika hodin

11. 6. 2020

page.Name
Policisté při kontrolách v Hradci Králové zastavili během několika hodin jednoho dne tři řidiče, kteří usedli za volant svých vozů pod vlivem drog. Jedenatřicetiletý řidič osobního auta Alfa Romeo byl v centru města hlídkou vyzván k provedení testu DrugWipe, který skončil pozitivně na látku Amfetamin/ Metamfetamin.

Další, jedenadvacetiletý řidič automobilu Dacia Dokker, byl zastaven poblíž nádraží v Hradci Králové. Také on byl pozitivní, tentokrát na marihuanu. Do třetice byl kontrolován opět v centru města čtyřiatřicetiletý řidič, který byl rovněž pod vlivem marihuany, a už v minulosti měl stejný problém.  

Všichni tři řidiči se dobrovolně podrobili lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu a byla jim zakázána další jízda. „Bezpečnost silniční dopravy je dlouhodobě vážným problémem, který chce policie i nadále řešit kontrolami zaměřenými právě na požívání alkoholu či jiných návykových látek před jízdou,“ uvedla policistka Lucie Konečná.

Podle ní představují tito tři „toxi“ řidiči v jednom městě během 24 hodin vysoké číslo. „Tento trend sledujeme dlouhodobě, protože jen od začátku měsíce bylo v celém Královéhradeckém kraji zastaveno skoro 30 řidičů s pozitivním testem na jiné návykové látky, tedy zhruba tři „toxi“ řidiči denně,“ vysvětlila policistka.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto