Úterý

6. června 2023

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Jak to bylo u zastávky Lipky? Policie hledá svědky

16. 7. 2020

Jak to bylo u zastávky Lipky? Policie hledá svědky 0 snímků
Ani po deseti dnech ještě není uzavřený incident, ke kterému došlo v neděli 5. července na autobusové zastávce Lipky ve Střelecké ulici. Seniorce tehdy sevřely ruku dveře autobusu městské hromadné dopravy. Vůz ji několik metrů vláčel, když se jí povedlo ruku vytáhnout, tak upadla. Policie hledá svědky, kteří by pomohli případ objasnit.

Karambol se odehrál v 11:02 hodin. Řidič autobusu MHD číslo 9 vyjížděl ze zastávky směrem k zastávce Střelnice. Jenže chvíli předtím dveře autobusu sevřely pravou ruku 83leté cestující, která na zastávce Lipky vystupovala. "Ženu měl autobus několik metrů vláčet, dokud se nevyprostila. Následně žena upadla na zem," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Incident se zraněním stále prošetřují dopravní policisté. Nyní dokonce požádali o spolupráci i veřejnost. Hledají spolucestující, kolemjdoucí či případné svědky, zejména ty z autobusové zastávky. "Mohli by přispět k řádnému objasnění okolností této události," vysvětlila Majerová.

Svědci mohou volat na bezplatnou policejní linku 158, nebo přímo na hradecký Dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 526 250.

Pavel Cajthaml
salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR