Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Každých několik hodin policisté odhalili alkohol nejen u řidičů, ale i cyklistů

13. 7. 2020

page.Name
Alkohol rozhodně nepatří za volant automobilu a vyhnout by se mu měli také cyklisté, kteří jsou účastníky silničního provozu. „Je jisté, že horké letní počasí svádí k tomu, aby cyklisté dodržovali pravidelný pitný režim. Ale pokud zvolí variantu v podobě alkoholických nápojů, nemusí jejich jízda dopadnout dobře,“ uvedla policistka Lucie Konečná.

Od pátku do neděle bylo v Královéhradeckém kraji při běžných kontrolách odhaleno devět případů požití alkoholu či jiných omamných látek u řidičů osobních automobilů i cyklistů. Za všechny budou zmíněny dva křiklavé případy z Hradce Králové. K tomu prvnímu jeli policisté v pátek odpoledne.

U kruhového objezdu Brněnská totiž došlo k nehodě sedmašedesátileté cyklistky, která spadla z jízdního kola. Dechová zkouška mluvila jasnou řečí, žena opakovaně nadýchala 2,51 promile alkoholu. Do péče si ji kvůli zranění vzali přivolaní lékaři. Také u druhé nehody úřadoval alkohol.Třiašedesátiletý muž tentýž den večer sedl na kolo a při jízdě Sokolskou ulicí upadl. Také on opakovaně nadýchal, tentokrát 2,04 promile alkoholu. „Za usednutí na jízdní kolo pod vlivem alkoholu a nebezpečnou jízdu přitom oběma podnapilým cyklistům hrozí poměrně vysoká pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto