Pátek

29. září 2023

Nyní

13°

Zítra

17°

Svátek má

Opilí mladíci bez řidičského průkazu nezvládli svá auta a bourali

4. 5. 2020

page.Name
Dvě dopravní nehody, při nichž sehrál hlavní roli alkohol se staly včera v Hradci Králové během necelého jednoho dne. K té první došlo krátce po půlnoci na křižovatce ulic Náhon a Na Drahách, paradoxně zhruba 200 metrů od služebny Policie ČR.

„Sedmnáctiletý řidič automobilu Ford Mondeo po projetí zatáčkou dostal na mokré silnici smyk, vyjel mimo komunikaci, kde poškodil betonovou obrubu, směrový sloupek, aby pak porazil vrostlý strom. Naštěstí mladík ani jeho spolujezdec neutrpěli žádná zranění,“ uvedla policistka Iva Kormošová.

Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 1,8 promile alkoholu. Celková škoda byla odhadnuta na 50 tisíc korun. Druhý případ, kdy za volant usedl tentokrát osmnáctiletý řidič, se odehrála krátce po třiadvacáté hodině na Anenském náměstí. Mladý muž v autě VW Golf při projíždění po parkovišti narazil do dvou vozidel a poškodil je.

Řidič, který vyvázl bez zranění, dechová zkouška naměřila více něž dvě promile. Škoda na golfu a zaparkovaných autech byla celkem 14 tisíc korun.„Oba řidiči, kteří nevlastní žádné řidičské oprávnění, byli zadrženi a podrobili se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve,“ dodala Kormošová. Mladší byl předán zákonnému zástupci. Starší, který jako cizinec z třetích zemí pobývá na území ČR jako turista, byl do vystřízlivění umístěn v cele předběžného zadržení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR