Úterý

21. března 2023

Nyní

12°

Zítra

17°

Svátek má

Kontrolou prošlo přes 1000 aut, sedm řidičů bylo pod vlivem alkoholu nebo drog

23. 11. 2020

page.Name
Na silnicích Královéhradeckého kraje bylo o víkendu živo. Konala se zde totiž rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce, kdy do terénu vyrazily více než tři desítky policejních hlídek, které se zaměřily především na alkohol a návykové látky za volantem. Během akce bylo zkontrolováno bezmála 1000 řidičů, u sedmi z nich byl zjištěn alkohol nebo drogy.

Policisté také kontrolovali dodržování pravidel jízdy, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

„Každý devátý řidič se nechoval v souladu s pravidly. Nejčastějším zjištěným přestupkem během této akce bylo překročení maximální povolené rychlosti, a to celkem ve 27 případech. Dále se řidiči provinili nepoužitím bezpečnostních pásů, překročením nejvyšší povolené hmotnosti vozidla nebo nevyhovujícím technickým stavem auta,“ vypočítala policistka Eliška Majerová.

Příkazním řízením na místě policisté vyřešili celkem 128 přestupků, za které řidičům uložili sankce v celkové výši 65 700 korun. „Policisté v Královéhradeckém kraji budou v podobných dopravně bezpečnostních a preventivních akcích i nadále pokračovat,“ dodala policistka.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR