Pondělí

21. června 2021

Nyní

26°

Zítra

23°

Svátek má

Na Hradecku došlo k několika bouračkám, při střetu se vážně zranil motorkář

9. 11. 2020

Na Hradecku došlo k několika bouračkám, při střetu se vážně zranil motorkář 7 snímků
Ani uplynulý víkend se na silnicích Hradce Králové a blízkého okolí neobešel bez dopravních nehod. Na městském okruhu, křižovatce ulic Víta Nejedlého a Okružní, došlo ke střetu dvou osobních automobilů, dodávky a nákladního vozidla. Jeden člověk byl při nehodě zraněn a do péče si ho převzala Zdravotnická záchranná služba.

V nedalekých Račicích nad Trotinou se stala vážná nehoda mladistvého motorkáře, který jel směrem na Lužany. „Šestnáctiletý řidič jednostopého vozidla se podle prvotního vyšetřování při průjezdu zatáčkou v protisměru střetl s protijedoucím osobním vozidlem a zranil se,“ popsala karambol policejní mluvčí Lucie Konečná.

Předběžnou škodu policisté vyčíslili na necelých 100 tisíc korun. Alkohol byl provedenou zkouškou u obou řidičů vyloučen. Ve Skalici, části Skalička pro změnu sjel osobní automobil do místní pískovny a byl částečně ve vodě. „Řidič vozidla vyvázl bez zranění. Hasiči, kterým přijel na pomoc traktor, zajistili vozidlo, začali jej pomalu vytahovat a ze zabahněného terénu se jim ho podařilo vytáhnout zpět na silnici,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Příčiny všech nehod vyšetřují dopravní policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje, Policie ČR