Pátek

2. června 2023

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Na křižovatce se převrátil kamion s řepou, ta zasypala městský okruh

16. 11. 2020

Na křižovatce se převrátil kamion s řepou, ta zasypala městský okruh 0 snímků
K dopravní nehodě došlo dnes krátce po půl sedmé večer v křížení městského okruhu s ulicí Víta Nejedlého v Hradci Králové. Na křižovatce se převrátilo nákladní vozidlo s řepou a celý náklad zasypal městský okruh.

V kabině automobilu byl uvězněn řidič, při příjezdu profesionální jednotky hasičů na místo události už však byl mimo havarované auto. Hasiči poskytli řidiči první předlékařskou pomoc, poté si ho do péče převzala zdravotnická záchranná služba,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. 

Po zabezpečení místa, se velitel zásahu spojil s majitelem, který zajistil čelní nakladač a náhradní vozidlo pro překládku převáženého nákladu. Z nabouraného náklaďáku navíc uniklo větší množství hydraulického oleje, který jednotka zasypala sorbentem a zabránila jeho úniku do kanalizace. Místo bylo pro ostatní vozidla s opatrností průjezdné, dopravu řídili dopravní policisté, kteří zjišťují okolnosti nehody.

„Havarovaný nákladní vůz postavily na kola jeřáby specializované firmy, hasiči se poté postarali o likvidaci uniklých náplní. Jednotka kromě toho provedla ve spolupráci se zástupci správce komunikace nezbytný úklid vozovky, místo bylo ještě dodatečně označeno dopravním značením,“ dodala mluvčí. Při nehodě byl poškozen jeden ze semaforů, přijeli jej zkontrolovat pracovníci technických služeb. Zásah skončil zhruba ve 21.30 hodin.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje