Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Recidivista rozbíjel auta a fyzicky napadal lidi, putoval do vazby

6. 11. 2020

page.Name
Převážně za majetkovou trestnou činnost třináctkrát soudně trestaný devětačtyřicetiletý muž řádil v posledních třech měsících v Hradci Králové, byl zadržen policií a okresní soud ho poslal do vazby. Už na začátku července byl recidivista přistižen, jak v opilosti v ulici Na Střezině úmyslně poškodil tři zaparkovaná vozidla.

U jednoho rozbil kryt pravého zadního světla, na dalších dvou způsobil promáčklinu a škrábance. Podle odborného vyjádření tím majitelům způsobil škodu za téměř 11 tisíc korun. „Navíc napadl muže, který ho přistihl při činu a vyzval agresora k setrvání na místě do doby příjezdu policejní hlídky. S pomocí dalších lidí se mu muže podařilo na místě zadržet,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Přivolaná hlídka výtržníka podrobila dechové zkoušce s výsledkem téměř dvě promile alkoholu a převezla jej na služebnu. Muž byl obviněn z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci a propuštěn na svobodu.  Dalšího činu se dopustil o dva měsíce později v Pilnáčkově ulici, kde opět v opilosti fyzicky napadl dvaašedesátiletou ženu poté, co mu odmítla dát peníze. Ta naštěstí nemusela vyhledat lékaře.

Po nějaké době napadl jednaosmdesátiletou ženu na Pospíšilově třídě. „Seniorce bez zjevného důvodu způsobil zranění, s kterým musela být převezena do nemocnice na ošetření. I tehdy byl pod vlivem alkoholu, nadýchal téměř 1,6 promile alkoholu,“ popsala incident mluvčí. Tentokrát ho policisté umístili do cely a odtud přímo do vazby. Vyšetřovatel rozšířil jeho trestní stíhání o přečiny ublížení na zdraví a výtržnictví. Obviněnému muži nyní hrozí pobyt ve vězení od šesti měsíců do tří let.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto