Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Za napadení spoluvězňů krajský soud potrestal vraha pěti roky vězení

3. 12. 2020

page.Name
Osmatřicetiletý vrah Daniel Housku, který napadl spoluvězně ve věznici ve Valdicích na Jičínsku, včera u Krajského soudu „vyfasoval“ pět let vězení. Dopustil se totiž těžkého ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování, týrání osoby žijící ve společném obydlí a vydírání.

Obžalovaný i státní zástupce se práva odvolání vzdali. Před soudem Houska, který je nyní ve výkonu trestu ve věznici v Rýnovicích, svého jednání litoval. „Obžalovaný se týrání spoluvězňů ve Valdicích dopouštěl od loňského prosince do letošního února. Jednoho z vězňů napadl na toaletě ve vězeňské kuchyni. Pěstí jej srazil na zeď, rdousil jej a pořezal zalamovacím nožem,“ zaznělo u soudu.

Letos v únoru navíc týral a fyzicky napadal zjevně slabšího spoluvězně. Ve třetím případě v únoru spoluvězně přivázal k trubkám horkovodního topení a způsobil mu tím na zádech a pažích popáleniny druhého a třetího stupně. Houska byl v roce 2011 pravomocně odsouzen na za ubití muže hasicím přístrojem na 18 let do vězení.

Událost se odehrála v únoru roku 2011 v ubytovně v Hořovicích na Berounsku. Napadený sice útok přežil, o několik měsíců později však svým zraněním podlehl. Houska dostal trest úhrnný, soudy ho uznaly vinným i z napadení dalších tří lidí.

ČTK
Ilustrační foto