Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Za napadení spoluvězňů krajský soud potrestal vraha pěti roky vězení

3. 12. 2020

page.Name
Osmatřicetiletý vrah Daniel Housku, který napadl spoluvězně ve věznici ve Valdicích na Jičínsku, včera u Krajského soudu „vyfasoval“ pět let vězení. Dopustil se totiž těžkého ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování, týrání osoby žijící ve společném obydlí a vydírání.

Obžalovaný i státní zástupce se práva odvolání vzdali. Před soudem Houska, který je nyní ve výkonu trestu ve věznici v Rýnovicích, svého jednání litoval. „Obžalovaný se týrání spoluvězňů ve Valdicích dopouštěl od loňského prosince do letošního února. Jednoho z vězňů napadl na toaletě ve vězeňské kuchyni. Pěstí jej srazil na zeď, rdousil jej a pořezal zalamovacím nožem,“ zaznělo u soudu.

Letos v únoru navíc týral a fyzicky napadal zjevně slabšího spoluvězně. Ve třetím případě v únoru spoluvězně přivázal k trubkám horkovodního topení a způsobil mu tím na zádech a pažích popáleniny druhého a třetího stupně. Houska byl v roce 2011 pravomocně odsouzen na za ubití muže hasicím přístrojem na 18 let do vězení.

Událost se odehrála v únoru roku 2011 v ubytovně v Hořovicích na Berounsku. Napadený sice útok přežil, o několik měsíců později však svým zraněním podlehl. Houska dostal trest úhrnný, soudy ho uznaly vinným i z napadení dalších tří lidí.

ČTK
Ilustrační foto