Středa

10. srpna 2022

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Cizinci kradli z aut filtry a způsobili statisícové škody. Putovali do vazby

27. 10. 2020

page.Name
Majitelé dodávek si mohou oddechnout. Policisté po dvou měsících usilovného pátrání dopadli před několika dny pachatele krádeží filtrů pevných částic z dodávek. Jsou jimi tři cizinci z Evropské unie ve věku 38, 41 a 43 let, kteří jsou nyní již obviněni z trestného činu krádež.

Druhý nejstarší je navíc obviněn z maření úředního rozhodnutí, protože mu v září minulého roku byl uložen za krádež tříletý trest vyhoštění. Policistům k dopadení dopomohl hlavně kvalitní městský kamerový systém v Pardubicích. V tomto městě a v Hradci Králové se cizinci zaměřovali na vozidla Renault Master a Opel Movano zaparkovaná na volně přístupných místech. 

„Z nich po demontáži uchycovacích šroubů a přeskřípnutí dvou gumových hadic demontovali filtr pevných částic DPF,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Na 22 vozidlech způsobili škodu za více než 1,6 milionu korun. Odcizené filtry pak dodávali do své země jako náhradní díly. 

Policisté podali na všechny tři obviněné muže podnět na uvalení vazby. Soudce návrhu vyhověl a všichni tři, kterým hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let, jsou od nedělního dopoledne stíháni vazebně.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR