Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Podnapilý řidič narazil do druhého auta, skončil v cele. Škoda je 370 tisíc

22. 10. 2020

page.Name
Jízda osmatřicetiletého řidiče nákladního automobilu skončila včera krátce po jedné hodině odpolední nárazem do druhého nákladního vozidla. „K nehodě došlo na silnici v Hradci Králové u odbočky na obec Světí tak, že muž zřejmě příliš rychle, nedržel si dostatečný odstup od druhého automobilu a nestihl včas zareagovat na vzniklou situaci,“ pospala karambol policejní mluvčí Lucie Konečná.

Policisté na místě provedli dechovou zkoušku, při které řidič opakovaně nadýchal 1,66 promile alkoholu. Proto mu byl zadržen řidičský průkaz a převezen do policejní cely. Na vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 370 tisíc korun. Veškeré okolnosti dopravní nehody nyní vyšetřují dopravní policisté.

„Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění,“ upozornila mluvčí a v souvislosti s tímto případem dodala, že předvídavá jízda také znamená dodržovat vzdálenosti mezi vozidly.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR