Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Ve vlakovém muzeu řádil požár, oheň pohltil pět historických vozů

20. 10. 2020

Ve vlakovém muzeu řádil požár, škody se vyšplhaly na 81 milionů 10 snímků
/Aktualizace/ Železniční muzeum a Výtopna v Jaroměři, v němž se nacházejí staré lokomotivy a vagóny převážně z první poloviny 20. století a které je častým cílem návštěvníků z celého Královéhradeckého kraje, dnes v noci krátce před druhou hodinou ranní zachvátil rozsáhlý požár. Oheň pohltil několika odstavených historických železničních vozů.

Na místo zasahovaly čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, které požár  lokalizovaly po páté hodině. Přesto plameny stačily poškodit pět vagonů. „Hasiči se na požářiště vrátili ještě po sedmé hodině, dohasili ohniska, která se rozdoutnala, a provedli kontrolu místa události,“ uvedl mluvčí hasičů Ondřej Sezima. 

Celková způsobená škoda by mohla podle majitele dosahovat výše více než 81 milionů korun. Po ohledání místa požáru byla také upřesněna škoda. Tu, co původně uváděl majitel muzea představuje historickou, sbírkovou hodnotu zasažených vagonů. Materiální škoda bya snížena na 1,7 milionu korun,“  upřesnila Martina Götzová z Hasičského záchranného sboru.

„Policie zahájila vyšetřování veškerých okolností a příčin požáru. V současné době policisté čekají, až bude po vychladnutí možné vyslat na místo výjezd, který provede detailní ohledání požářiště. Dosud nebyla vyloučena žádná z obvyklých vyšetřovacích verzí,“ doplnila policistka Lucie Konečná.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR